У Полтаві відбувся семінар-практикум «Безпечний рух»

12 квітня 2024 року в клубі ПОГ «Полтавське УВП «Полтаваелектро» УТОС» Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих проведено семінар-практикум «Безпечний рух» в межах проекту «Криза в Украйні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського Форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (CBM)..

Мета семінару-практикуму: задоволення гострих нагальних потреб осіб з інвалідністю по зору: забезпечення тактильними тростинами, для безпечного просторового орієнтування, з урахуванням індивідуальних особливостей незрячих та людей з глибокими порушеннаями зору, підвищення рівня обізнаності користувачів у правилах та методах застосування тактильних тростин, їх видів та матеріалів, з яких вони виготовлені.

Відкрила семінар Голова правління Полтавської обласної організації УТОС, керівник проекту Марина Бабець. Вона розповіла учасникам заходу про проект в цілому, про хід його реалізації та про мету проведення даного заходу зокрема, а також повідомила, що кількість осіб, у яких з’явилася гостра нагальна потреба у тактильних тростинах зростає, через те, що на фоні стресу війни, під час повітряних тривог незрячі швидше пересуваються маршрутами, які для них звичні, але водночас небезпечні, через наявність на асфальтовому покритті ковдобин. А це призводить до псування необхідних їм у повсякденному житті тактильних тростин, а також вона окреслила другу базову причину збільшення потребуючих: погіршення стану здоров’я на фоні стресу війни, що призводить до стрімкого зниження зору у осіб, що мають залишковий зір, або до його повної втрати, у тому числі переважна більшість людей, що має у якості до одного з додаткових захворювань – цукровий діабет.

Теоретична частина семінару-практикуму:

  1. Асистент керівника проекту, Людмила Сілаєва, проінформувала присутніх про види тростин та матеріали, з яких вони виготовляються у світі. Керівник проекту, Марина Бабець разом з учасниками заходу, які є досвідченими та активними користувачами тактильних тростин, проговорила основні методи використання тростин та основні правила використання зазначеного засобу орієнтування, дотримання яких підвищує рівень безпеки особи з порушенням зору під час її пересування пішохідними доріжками, а , особливо пішохідними переходамипроїжджої частини маршруту. Дану інформацію опановували люди з інвалідністю, що у цей день вперше наважилися взяти до рук тактильну тростину.

Керівник проекту, Марина Бабець, продемонструвала присутнім сигнальну тростину, пояснила спільне та відмінне між тактильною та сигнальною тростинами. Присутні з цікавістю вивчали на дотик предмет, який вперше тримали у руках.

  1. Загальну інформацію про тактильну тростину (біла орієнтацій на складна, на п’ять ланок, композитна, OrS5K) прочитала Асистент керівника проекту Людмила Сілаєва.

Практична частина:

Апробація нових тактильних тростин користувачами проводилася на маршруті масового пересування людей з інвалідністю по зору від місця розташування приміщення, де знаходиться клуб УТОС, Бібліотека УТОС та Гуртожиток підприємства Товариства до виходу до поворотів на маршрути, що ведуть до найближчої зупинки транспорту та  магазинів; якщо повернути ліворуч, та до підприємства УТОС, а далі до поліклініки та місць компактного проживання осіб з порушеннями зору, якщо повернути праворуч.,

Блок «Запитання-відповіді» був насиченим запитаннями, пов’язанами з особливостями витривалості тактильних тростин, зазначеної моделі, в уммовах використання їх на маршрутах, асфальтове покриття на яких, наповнене ковдобинами.

10 учасників заходу, особи з інвалідністю першої групи по зору, у тому числі 7 тотально незрячих та 3 особи з глибокими порушеннями зору.

У цей день вперше до рук узяли тактильну тростину 2 особи, що стрімко втрачають зір та 1 особа, яка є незрячою.

Незрячий, Олександр Пономаренко висловив щирі сподівання на те, що тростинка, яку він бере до рук вперше, як користувач, допоможе йому. Олена Жолинська, яка є незрячою від народження, зауважила, що раніше думала, що краще радянських тростин нічого не буває, але її друзі з інших міст України, які вже почали користуватися сучасними моделями тростин чеського виробництва, ділилися їхніми превагами по відношенню до інших моделей тростин. Від тепер вона завдяки проекту НАІУ, змогла сама відчути переваги зазначеної моделі тактильних тростин над іншими.

колективна фотографія

Під час підбиття підсумків люди дякували за цю важливу для них та дуже необхідну річ.

У заході взяло участь 20 осіб.

Дану подію висвітлено у відео на youtube каналі Полтавської обласної організації Українського товариства сліпих.

Захід проведено в рамках проекту «Задоволення нагальних потреб, що з’явилися чи загострилися під час дії військового стану в Україні, у  осіб з інвалідністю по зору, у тому числі ВПО в Полтавській області», який реалізується Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих в рамках співпраці з Громадською спілкою “Всеукраїнське громадське об’єднання “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” в межах впровадження проекту «Криза в Украйні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який ГС «ВГО «НАІУ» реалізує спільно з Європейським Форумом з питань інвалідності (EDF) та Християнською місією незрячих (CBM).

Інформація про роботу Українського товариства сліпих за 2023 рік

Центральне правління Українського товариства сліпих, опрацювавши звіти місцевих осередків, підготувало інформація про роботу УТОС за 2023 рік.

Інформація про роботу Українського товариства сліпих за 2023 рік

Вінницька обласна організація УТОС про проведену роботу в березні

Аномально теплим видався березень 2024 року на Вінниччині. Вже з перших днів весни природні ділянки вкрилися рясним первоцвітом, що надихало на продуктивність роботи, вселяло надії на краще і оптимізм.

Всі структурні підрозділи Вінницької обласної організації УТОС працювали в звичному режимі. Керівники ТПО надавали консультації членам організацій з питань оформлення індивідуальної програми реабілітації, надання пільг та житлових субсидій, замовлення ортопедичного взуття тощо. Вінницька та Калинівська ТПО за спонсорські кошти придбали озвучені будильники та наручні годинники і роздали їх потребуючим членам організації. А в офісі Немирівської ТПО 5 березня  відбулась зустріч з ветеранами ТПО, на яку було запрошено представників місцевої влади; за чаєм присутні згадали кращі часи організації, розповіли про сьогоднішні власні проблеми. 18 березня в офісі Барської ТПО відбулась зустріч з представником організації «Християнська Місія служіння незрячим», де було роздано продуктові набори. 22 березня від Міжрегіонального гуманітарного об’єднання УМАС усі члени Барської ТПО отримали продуктові набори.

Безумовно, знаковою подією березня в організації була позачергова звітно-виборна конференція Вінницької ТПО УТОС, що проходила 19 березня в приміщенні актової зали Територіального центру надання соціальних послуг вінницької міської ради. Відповідно до рішення Президії ЦП УТОС з 1 січня 2024 року було ліквідовано виробничу організацію УТОС при ПОГ «Вінницьке УВП УТОС», натомість всі її члени автоматично були переведені до Вінницької ТПО. На засіданні правління останньої було прийнято рішення про проведення цієї конференції з метою оновлення керівних органів, звітування про пророблену роботу. Конференція знову обрала головою правління Віктора Зелінського, збільшила кількісний склад правління до 15 та включила до його складу нових осіб. Завершився захід концертом художньої самодіяльності Вінницької ТПО УТОС.

У Вінниці за участі представників муніципалітету та громадських організацій 28 березня відбулося засідання робочої групи з розробки Програми розвитку безбар’єрного простору ВМТГ на 2024-2027 роки, в якому взяв участь голова правління Вінницької ТПО УТОС Віктор Зелінський. Як розповів заступник міського голови Сергій Матусяк, подальша розробка Програми міститиме шість напрямків безбар’єрності: фізичну, інформаційну, суспільну і громадянську, економічну, цифрову та освітню. Всі вони визначені в рамках Національної стратегії створення безбар’єрного простору України на період до 2030 року. За його словами, наразі вже опрацьований досвід інших країн у створенні безбар’єрного простору – Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Швеції, Данії, Канади, Італії, Польщі та інших.

Директорка Департамент відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська додала, що комплексний підхід до роботи допоможе охопити всі сфери життя громадян. Наразі фахівці складають дорожню карту, обговорюють драфт Програми. Для створення дієвого документу фахівці тісно взаємодіють з уповноваженою Президента України з безбар’єрності Тетяною Ломакіною та багатьма експертами.

Начальниця відділу енергоменеджменту та безбар’єрності департаменту відновлення та розвитку ВМР Вікторія Яворовенко розповіла, що вже найближчим часом відбудуться зустрічі з колегами, де обговорюватимуться пропозиції для розробки майбутньої Програми. Віктора Зелінського включено до фокус-групи з фізичної безбар’єрності.

У березні продовжилась робота організації на культурній та спортивній ниві. Функціонували бібліотеки при Барському та Вінницькому УВП – видавалась, як правило, аудіолітература. Також, при бібліотеках, у Бару та Вінниці було проведено ювілейні урочистості до дня народження Тараса Шевченка.

В затишному колі шанувальників Великого Кобзаря 7 березня відзначили у Вінниці 210-ту річницю з дня його народження. Яскраво читали поезію перед глядачами Оксана Перепелична, Наталя Філюк і Наталя Слюсарчук, а музичні твори виконували Василь Заголюк, Ірина Костюник, Валерій Гаврилюк та багато інших самодіяльних артистів.   А наймолодшою учасницею читань була 5-річна Юля Зелінська. На диво, дівчинка не лише слухала інших, але й продекламувала напам’ять «Заповіт» Тараса Шевченка.

— Вчила «Заповіт» приблизно тиждень. Взагалі вірші запам’ятовую непогано. Також відвідую гуртки танців і вокалу, — сказала Юля.

А вже 12 березня учасники художньої самодіяльності Вінницької ТПО взяли участь у загальноміському фестивалі «Шевченківські дні». 10 березня в приміщенні клубу Барського УВП шанувальники Кобзаря слухали нове прочитання його творчості самодіяльними музикантами – членами місцевої ТПО.

Під час війни багато наших бійців отримують поранення. Нерідко вони пов’язані із порушенням чи повною тратою зору.

Щоб допомогти таким людям з інвалідністю покращити психологічний стан та соціалізувати, у Вінниці для них започаткували безкоштовні тренування із дзюдо.

Із березня цього року їх спільними зусиллями організували державний Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля», регіональний центр «Інваспорт» і спортивна федерація незрячих України у Вінницькій області.

Тренування проводить заслужений майстер спорту України, багаторазовий призер чемпіонатів Європи, світу і навіть Паралімпіади Миколи Ливицький. Заняття відбуваються у центрі «Поділля». Серед провідних вихованців слабозорого наставника Миколи Ливицького — тотально незрячий Костянтин Ільніцький. Він є кандидатом у майстри спорту, кандидатом до національної параолімпійської збірної, призером чемпіонатів України серед спортсменів із порушенням зору.

  – Центр «Поділля» наразі опікується реабілітацією  незрячих воїнів зі всієї України. Під час неї вони займатимуться й дзюдо. Водночас боротьбі навчатимуть й інших слабозорих — окремо дорослих і дітей, — розповів  Костянтин Ільніцький.

Він наголосив, що для бійця, який втратив зір на війні, заняття параолімпійським спортом можуть стати стрижнем у житті. Адже вони покращуватимуть його фізичний і психологічний стан.

У березні, з ініціативи місцевої психологині Світлани Пиріжок, в приміщенні конференц-залу Вінницького УВП УТОС розпочато курс тренінгів психологічної стабілізації під час воєнних дій для членів УТОС. Перша  зустріч відбулася 21 березня.

Присутні вчились вправам відновлення енергії, стабілізації емоцій під час повітряних тривог, вдосконалення комунікації в незнайомому середовищі. На зустріч завітав екс-нардеп Сергій Кудлаєнко, який поспілкувався з присутніми, пообіцяв всіляко підтримувати Вінницьку ТПО.

2 – 3 березня на Барському УВП УТОС відбулися змагання територіальної громади з швидких шашок.

А вінничани 30 березня були запрошені до Обласного музично-драматичного театру на перегляд вистави з аудіокоментарем «Шалена ніч або Номер тринадцять», яку у Вінниці представляв театральний колектив з Хмельницького. 25 членів УТОС безкоштовно відвідали цю виставу.

Весна – це завжди надії на краще. Сподіваємось, що ця весна принесе нам багато сподіваних гарних новин, наблизить нашу перемогу. І докладатимемо до того всі зусилля.

Голова правління ВОО УТОС, Віктор Зелінський

Інформація Сумської обласної організації  УТОС про роботу у березні

Сумська обласна організація УТОС протягом березня інформувала членів Товариства щодо оформлення документів для отримання різних видів допомоги.

Кролевецька  УВП УТОС спільно з «місією незрячих» провели зустріч, де ознайомились з реабілітаційними послугами, які надає організація. Всі присутні отримали гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів.

12 членів Товариства Сумської ТПО отримали від релігійної організації «Благодать» гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів.

Члени Кролевецької  УВП УТОС отримали від Римо-католицької церкви гуманітарну допомогу (продуктові набори) для осіб з першої, другої групи інвалідності.

Кролевецька  УВП УТОС організувала дві зустрічі з представниками церкви «Відродження», де всім присутнім подарували озвучені плеєра та солодощі.

Члени Кролевецької  УВП УТОС отримали від  Б.Ф. «с.в. Мартіни де Поррес» продуктову гуманітарну допомогу.

Члени Конотопської ТПО провели захід – зустріч вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, читали вірші, відбулася безпрограшна лотерея, кожен присутній отримав подарунок.

Член Товариства Сумської ТПО Олександр Демиденко створив інтернет радіо «Радіо Мрія», на даний час на хвилі радіо можна послухати музику.

Члени правління Сумської ТПО надали допомогу у вигляді продуктових наборів двом людям з інвалідністю першої, другої групи, які стали на облік у 2024 році.

Борис Прихожай, голова Сумської ОО УТОС

Об’єднані Кобзарем. Про відзначення 210-ї річниці з дня народження великого сина України

09 березня члени виробничої первинної організації УТОС ПОГ «Кропивницького УВП УТОС» разом з усім українським народом та світовою спільнотою відзначили 210-ту річницю з дня народження великого сина України, геніального поета та художника, пророка у багатьох випадках сучасності, мученика і страждальця за долю України – Тараса Григоровича Шевченка.

У клубі підприємства зібрались всі охочі долучитися до такого величного Дня для всієї нашої країни, яка переживає одні з найтяжчих моментів своєї історичної боротьби, але і найбільш об’єднуючих всіх нас навколо нашого Кобзаря.

Вже за новітньою сумною традицією захід розпочався з хвилини мовчання за всіма загиблими у боротьбі за істинну Незалежність України, а потім вперше за багато років, без будь-якого музичного супроводу всі присутні заспівали Гімн України. Продовжив захід голова ВПО Рокожиця С.В., який відзначив цінність Тараса Григоровича для кожного українця та патріота України та передав слово ведучій програми Рокожиці А.В. Наша программа базувалась на біографії Шевченка та перемежовувалась декламуванням віршів учасниками заходу. Слід відразу відзначити, що організатори цілковито довірились вибору віршів самими учасниками і як виявилось це було правильно, адже творчість Шевченка наскільки багатоманітна, що торкнулась серця кожного індивідуально.

Першим продекламував уривок з вірша Шевченка «Ну що б здавалося слова» Поліщук Анатолій Григорович. І слова цього віршу стали лейбмотивом для всього нашого заходу.

Сергач Сергій Олексійович зачитав уривок з поеми-комедії «Сон»; Гарнага Олена Сергіївна натхнено прочитала вірш «Не женися на багатій»; Поліщук Любов Іванівна душевно прочитала всю поему «Кавказ»; Мусієнко Оксана Борисівна з глибоким почуттям зачитала вірш «І мертвим, і живим, і ненародженим»; Король Микола Іванович у свою чергу звернувся До вірша «Заповіт»; Кішовар Тамара Миколаївна продекламувала віршнаписаний у період  занепаду духу поета – «Мені однаково»; Мережана Людмила Василівна відмітила мрійливу красу у вірші «Садок вишневий коло хати»; Момотов Руслан Сергійович надихнувся віршем «Мені тринадцятий минало»; Ткаченко Галина Петрівна перенесла нас у ту чарівну місцину описану у вірші «Тече вода з-під явора»; Шостак Тетяна Миколаївна відзначила красу українського села у вірші «Село»; Поліщук Анатолій Григорович прочитав також вірш «Один у другого питаєм»; Рокожиця Сергій Володимирович продекламував звернення поета до Бога у вірші «Молитва».

А на завершення нашого поетичного заходу наші дві поетеси – Сафонова Юлія Григорівна та Поліщук Любов Іванівна зачитали по два своїх віршіприурочених нашій сучасній війні.

За відгуками та відчуттями захід пройшов у дружній, сердечній, душевній, сімейній обстановці та залишив теплі відчуття у душі кожного учасника та слухача.

Голова ВПО УТОС С. Рокожиця

Спілкування та допомога. На Кіровоградщині проведено зустріч для людей з порушеннями зору

15 березня Благовіщенська територіально-первинна організація Українського товариства сліпих разом з клубом “Надія” організували зустріч з людьми з порушеннями зору. Під час зустрічі проведено корисну бесіду, по можливості виступали найактивніші члени Товариства, в цей не легкий час, кожний з присутніх, намагались поговорити, висловити обурення, чи подяку.
Військовий капелан надав людям з інвалідністю продуктові набори, в такі буремні часи, люди були вдячні…
“Ми сподівпємось, що УТОС житиме, і ми  надалі працюватиме, на благо незрячих і на далі будемо шукати джерела надання допомоги нашим людям з інвалідністю по зору”, – дякують члени Товариства. Участь в заході взяли 50 чоловік членів Благовіщенської ТПО.

Ірина Казанцева, голова Кіровоградської ОО УТОС

Рівненська обласна організація УТОС інформує про роботу у березні

Рівненська ТПО УТОС. 14 березня проведено захід до 210-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка. Артисти-аматори Рівненської ТПО УТОС згадали ювілей великого сина нашого народу. Пісні, вірші, уривки із вистави «Наймичка» прозвучали в клубі Рівненського УВП УТОС. Глядачі були у захваті від вистави, дякували артистам. Виставу висвітлили журналісти на каналі «Суспільне Рівне» та на Ютубі.

19 березня в Рівненській ТПО зібралися члени літературного гуртка, щоб ще раз ознайомитися з життям та творчістю відомої письменниці Ліни Костенко. В дружній та теплій атмосфері звучали вірші, які пронизували серця присутніх.

25 березня у Рівненській обласній науковій бібліотеці в рамках національного тижня поезії «Ріки незмінно течуть додому», члени первинки брали участь. Родзинкою стало те, що були презентовані інклюзивні книги.

Постійно з членами первинки проводимо бесіди, інформуємо та надаємо консультацію щодо отримання тифлозасобів та придбання взуття особами з інвалідністю по зору.

Відвідано в лікарні та вдома чотирьох важкохворих членів Товариства.

Березнівська ТПО УТОС. Рівненським обласним Департаментом соціального захисту надано гуманітарну допомогу у вигляді вживаного одягу, одяг отримали 33 члени первинки.

31 березня спортсмени-шахісти Березнівської ТПО брали участь у відкритому сімейному турнірі з шахів на призи Рівненського ТРЦ «Екватор», де посіли 16-те призове місце з 42 родин.

Протягом березня 2024 спортсмени Березнівської ТПО взяли участь у двох шахових турнірах вихідного дня, де секретар первинки Сергій Касянець посів третє призове місце.

Керівництвом ТПО було проведено вісім бесід психологічного характеру з членами організації, що потребували допомогу.

В місцевій пресі «Надслучанській вісник» опубліковано один допис. На постійній основі діє шашково-шаховий гурток.

Володимирецька ТПО УТОС. За клопотанням правління  УТОС, Віктор Оштук отримав крісло колісне від Товариства Червоного Хреста.

Оскільки первинна організація має членів Товариства у віддалених селах далекого Полісся, то робота з незрячими ускладнена. Ось і наразі незрячому Сергію Макарчуку із с. Степангорода приміським транспортом передано ковдру. Це зазначений лише приклад, але, таким чином, голова та члени правління постійно передають необхідне: продукти, ліки та інше, хворим, одиноким членам первинки.

Відвідали у лікарні двох хворих незрячих.

Рівненська виробничо-первинна організація УТОС спільно з адміністрацією підприємства інформує про проведену роботу та здійснені соціальні послуги за березень 2024 рік:

Розповсюджували безкоштовно щотижнево газету «Сім днів» Рівненської міської ради для членів Рівненської ВПО та ТПО у кількості 49  примірників.

У березні на Рівненському УВП УТОС працювала служба супроводу незрячих, їх супроводжують на роботу, в медичні та соціальні заклади, аптеки, магазини, бібліотеку тощо. За березень кількість послуг більше  450.

12 березня у клубі підприємства на запрошення Місії служіння незрячим пройшов християнський захід. У виконанні утосівців, котрі відвідують християнські зустрічі щопонеділка, звучали вірші та пісні. Також усім присутнім, 60 осіб, місією служіння незрячим було надано продуктові пакети та запропоновано бажаючим отримати аудіобіблії.

Правління ВПО УТОС регулярно здійснює моніторинг дотримання правил проживання мешканцями в гуртожитку підприємства та надання послуг мешканцям, та проводить з адміністрацією обговорення нагальних питань на зборах. Проведено ремонтні роботи систем водопостачання із заміною змішувачів та кранів в душевій гуртожитку та загальної гігієнічної кімнати лівої половини гуртожитку.

Надаються фахові консультації особам з інвалідністю по зору з налаштування та практичного застосування комп’ютерної техніки та сенсорних телефонів.

На постійній основі на підприємстві функціонує бібліотека, яка надає незрячим Рівненської області інформаційні послуги, постійно здійснює видачу аудіокниг (на бабінах, касетах, дисках, флешках), книг шрифтом Брайля, проводиться запис аудиокниг на флешки.

У клубі підприємства щопонеділка проходять християнські зустрічі в яких приймають участь близько двадцяти наших членів Товариства.

Регулярно надаються консультації членам Товариства з питань змін в законодавстві, юридичних та соціальних аспектів.

28 березня проведено засідання правління Рівненської ВПО УТОС. Розглянуто поточні питання. Прийнято одну особу з інвалідністю в члени УТОС. Видано матеріальну допомогу на суму 1000 грн. фінансової допомоги на лікування двом членам УТОС.

Любов Боровська, голова Рівненської ОО УТОС

Про заходи з адаптації текстових матеріалів розділу «Абетка безпеки» відомчих сайтів ДСНС

Державна служба України з надзвичайних ситуацій у рамках реалізації завдань Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні у співпраці з громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність» продовжує проводити заходи з адаптації текстових матеріалів розділу «Абетка безпеки» відомчих сайтів ДСНС з метою доступності критично важливої інформації для осіб з інвалідністю, зокрема для людей з порушеннями слуху різного ступеня і для людей з частковою втратою зору. З метою продовження реалізації проєкту та навчання населення з порушенням слуху та зору діям у надзвичайних ситуаціях та в разі небезпек іншого характеру ДСНС надає інформацію про вже наявні адаптовані матеріали для поширення та використання за посиланням на диску: http://surl.li/rpdlv.

Інформація про роботу Волинської обласної організації УТОС за березень

СПІВПРАЦЯ З МІСЦЕВОЮ ВЛАДОЮ

Продовжується співпраця первинних осередків Волині із місцевою владою, головами громад, осередками соціального захисту ОТГ. Триває діалог з місцевою владою з питань збереження пільг для осіб з інвалідністю зору осередків Волині, погоджуються питання про надання субсидій, про отримання засобів реабілітації, тифлоприладів, узгоджуються умови одержання ортопедичного взуття, піднімаються питання налагодження доступності осіб з інвалідністю зору до інфраструктури міст. Відправлені листи до Луцької ОТГ з проханням вирішити питання супроводу маломобільних осіб у міському ЦНАП, вирішити питання доступності до житлового будинку по пр. Дружби народів, 3 та ряд інших звернень.

Сума коштів, отриманих організаціями від спонсорів за січень становить 5 000 грн. (К-Каширська ПО – 3 000, Нововолинська ПО – 2 000).

Заручилися підтримкою спонсорів про надання продуктових наборів для членів УТОС Луцької, Любомльської, Горохівської, Нововолинської, Камінь-Каширської, Ковельської ПО.

В кожному місті нашої області створені комітети доступності, які на своїх засіданнях розглядають важливі питання щодо забезпечення доступності людей з інвалідністю зору  до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури та вносяться пропозиції, щодо покращення умов доступності для людей з інвалідністю зору.

КУЛЬТУРНО – МАСОВА  РОБОТА

У березні у первинних осередках Волині пройшли культурно-мистецькі зустрічі з урахуванням умов, продиктованих воєнним станом,  з невеликою кількістю людей в загальній кількості 332 заходи. На зібрання запрошувалися члени УТОС у невеликій кількості 15-20 осіб на один захід. Культоргзаходи  у березні були приурочені до 210 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. Захід, який  був проведений у кімнаті дозвілля Луцької ПО називався «Музична присвята Шевченкові». У програмі заходу взяли участь учні Луцької музичної школи № 2 зі свої керівником, концертмейстером колективів художньої самодіяльності Луцької ПО Галиною Мельничук. Звучали музичні твори на слова Т.Шевченка, поетичні твори поета. Також на святі відбулася прем’єра пісні на слова самодіяльного поета, члена Луцької ПО, людини з інвалідністю I групи зору, ветерана УТОС,  Валентина Баранюка  «Жіночі очі», муз. Ірини Циганкової. Захід « прийшла з теплом і сонцем Шевченкова весна». Дні читання поезії Шевченка пройшли у Луцькій, Любомльській, Горохівській, Нововолинській, Камінь-Каширській, Ковельській ПО. Захід до Дня українського добровольця «Мужність і патріотизм воїнів добровольців». Зустріч з ветеранами добровольцями».

Пройшли літературні зустрічі до дня народження  Ліни Костенко «Я вибрала долю собі сама» відбулися за участі членів УТОС Луцької ПО, Луцької ВПО, Горохівської ПО, К-Каширської, Нововолинської ПО. Звучали вірші великої української поетеси та музичні твори.

Дорослі члени УТОС та їх діти (Луцька ПО) протягом березня відвідували Волинський академічний обласний український музично-драматичний  театр імені Т. Г. Шевченка та Ляльковий театр на благодійній основі. На вистави запрошувалися 55 дорослих осіб на один театральний вечір та 20 осіб дітей.

Працівники спеціалізованих бібліотек провели виставки-лекторії, бесіди, приурочені до дня народження Т.Г. Шевченка (Луцька ВПО – бібліотекар Валентина Сидорук, К-Каширська –бібліотекар  Ольга Гембік ПО) Жіночі портрети в творах Шевченка. 210 років великому Кобзарю.

Зокрема за березень підготовлено книжкові виставки-лекторії: «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».  «Королева української поезії» (Луцька ПО, Луцька ВПО, Камінь-Каширська ПО). У бібліотеках відбулось обговорення книг: Ніни Фіалко «Ріка життя», Ліни Костенко «Маруся Чурай». (Луцька ПО, Луцька ВПО, Камінь-Каширська ПО). Пройшли голосні читання: до Міжнародного дня поезії «Рядки обпалені війною» (Камінь-Каширська ПО, Горохівська ПО). «300 віршів Ліни Костенко» ». (Луцька ПО, Луцька ВПО).

Відбулось засідання клубу “Віра, Надія. Любов”.

СПОРТИВНО – МАСОВА, ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Протягом березня відбулася зустріч спортсменів із гри в шашки-шахмати. (Горохівська ПО, Луцька ПО).  Ці зустрічі приурочені до різних видатних дат державного, місцевого рівнів та знакових дат Товариства. Гра в шахи-шахмати відбулася у кімнатах дозвілля Луцької, Горохівської, Нововолинської, Ковельської організацій, у приміщенні бібліотеки імені Олени Пчілки (обласні змагання).

Члени УТОС є постійними учасниками змагань, які організовує „Інваспорт”. На даний час спортсмени перебувають на змаганнях у с. Сянки Львівської області.

СОЦІАЛЬНО – ПОБУТОВА РОБОТА

Основою соціально-побутової роботи первинних осередків Волинської обласної організації УТОС є реалізація завдань соціальної підтримки людей з інвалідністю зору.

У березні у первинних осередках Волині члени УТОС соціальну послугу в натуральній формі отримали 446 ос.: (Горохівська – 30ос. , Каширська ТПО – 10 осіб; Луцька ПО – 335 ос., Любомльська ПО – 39 ос., Луцька ВПО – 21 ос., Ковельська ПО – 18 ос., Любешівська ПО –16 ос.): продуктові набори, гуманітарна допомога (одяг, взуття, постільна білизна, засоби гігієни, іграшки) отримали – 338 ос. В тому числі – від міської влади, благодійників (Камінь-Каширська ТПО, Ковельська ПО, Луцька ПО, Любомльська ПО, Нововолинська ПО, Любешівська ПО), малозабезпеченим всього видали – 242 ос.

Також протягом звітного періоду членам УТОС надавалися різноманітні соціальні послуги:  послуга в натуральній формі, інформаційна, консультативна, кризовий телефон, здійснювалось бібліотечне обслуговування, здійснювався фізичний супровід незрячих, послуга посередництва (здебільшого допомога в оформленні документів), під час проведення заходів надавалась послуга адаптації та реабілітації членів Товариства і т.ін.

Матеріали про проведення заходів можна переглянути на сторінці ВОО УТОС за посиланням: https://www.facebook.com/groups/21732925BOO/permalink/996215468492421/?sfnsn=mo&ref=share

Голова Волинської обласної  організації УТОС, Світлана ТЕРПЕЛЮК

Про проведені цікаві заходи Прилуцької територіально-первинної організації Українського товариства сліпих

У Прилуцький ТПО УТОС відбувся захід ,,Жінка-берегиня роду”. Зустріч утосівців проходила у теплій, дружній атмосфері. Представник міської ради – замісник міського голови В.Мазуренко привітав присутніх з весняним святом та озвучив позитивне рішення виконкому щодо  оренди нашого приміщення. Виступи художньої самодіяльності наших утосівців сприймалися присутніми щирими  оплесками. По закінченні заходу відбулося  чаювання з смаколиками надані  благодійниками.
9 березня у Прилуцький ТПО УТОС відбувся  захід  до відзначення 210 річчя від дня народження Т.Шевченка-поета, письменника, художника. Співробітники місцевої бібліотеки Н.Горбань та І.Макуха ознайомили присутніх про  періоди  перебування Т.Шевченка на Прилуччині. Утосівці читали свої улюблені вірші написані великим Кобзарем, а також прослухали  у відеозаписі музичні твори  на слова Т.Шевченка.
Завдяки своєму  життю та творчості великий митець надихає патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої країни. Особливо в наш час актуальний  його заклик: ,,Борітеся-поборете, вам Бог помагає. За вас правда, за вас сила і воля святая.”
Голова правління Чернігівської обласної організації УТОС Максим Гоцало