Джерело: https://vn.20minut.ua/Kluby/na-zasidanni-zhinochogo-klubu-yshlosya-scho-pletinnya-spitsyami-potrib-11951124.html
Вперше цього року на базі вінницького підприємства незрячих пройшло засідання жіночого клубу «Лілея». Воно було присвячене плетінню спицями. Своїми вміннями і навичками у цьому ділилися майстрині із порушеннями зору Людмила Журавель і Наталя Філюк, які принесли на засідання власні вироби.
Людмила Журавель розповіла, що плетіння спицями опанувала ще в п’ятому класі, під час шкільного курсу домоводства. Вона вчилася тоді школі для сліпих дітей Києва. Людмила ділилася, як плести хатні тапочки. Також вона принесла зв’язані власними руками светри і кофти.
-Вперше зв’язала светр мамі на День народження, коли вчилася в шостому класі столиці. Далі перейшла до школи Львова, і там мене продовжили вчити в’язанню, – розповіла Людмила. – На виробах створюю знайомі візерунки із журналів. Раніше мені їх диктували родичі. Я переписала ці візерунки шрифтом Брайля і таким чином можу їх повторювати.
Людмила Журавель згадує буремні 90-і роки, коли вона була із малими дітьми. Тоді її корисне хобі стало в нагоді. Адже молода мати могла в’язати одяг для всієї родини, щоб не витрачати гроші, яких тоді майже всім бракувало, на придбання нових речей.
Наталя Філюк також принесла свої в’язані вироби – комплект із шапочки і манішки та мочалку. Жінка розповіла, що в дитинстві, коли трохи бачила, почала в’язати. Її вчили цьому вдома. Школярці дуже хотілося опанувати це вміння, вона наполегливо йшла до мети і досягла її.
Деякі учасники зустрічі розповіли іншим про свій досвід у в’язанні. Як виявилося, хтось трохи вміє це робити, інші зовсім ні. А лікар-офтальмолог Неля Кривецька принесла в’язані крючком речі свої бабусі.
-Ми гуртом визначилися, що плетіння потрібно не лише для економії сімейного бюджету. Це заняття заспокоює і відволікає від проблем нинішнього складного життя, – розповіла керівник клубу «Лілея» Наталя Слюсарчук.
Пресцентр Вінницької обласної організації УТОС