Житомирська обласна організація УТОС

Рік заснування організації та  кількість членів

 • Червень 1933 року організація почала свою діяльність з 8-ми членів Товариства.
 • 25.11.1976р., відповідно до постанови Президії ЦП УТОС від № 23 «Про утворення обласних та міжобласних рад первинних організацій УТОС» була утворена на громадських засадах Житомирська обласна рада первинних організацій УТОС,  яка у подальшому була перереєстрована:
 • 15.02.1995 року, як Житомирська обласна рада Українського товариства сліпих, Свідоцтво управління статистики Житомирської області № 872,
 • 01.07.2004 року, як Житомирська обласна організація Українського товариства сліпих, Довідка № 03-03-851 з єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), Головного управління статистики у Житомирській області.
 • 06.03.2008 року переєстрація, відповідно до вимог діючого законодавства. Довідка № 048056 з Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), Головного управління статистики у Житомирській області.
 • 24.06.2014 року – остання переєстрація , відповідно до вимог діючого законодавства. Довідка серія АГ, № 302689 з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців Державної реєстраційної служби України, Головного управління статистики у Житомирській області.

Станом 01.01.2014 року організація об’єднує 6-ть первинних організацій УТОС, на обліку в яких стоїть   1584 члена УТОС, з них:

І групи по зору   – 879 чол.
ІІ групи по зору – 649 чол.
ІІІ групи по зору –   27 чол.
інваліди дитинства, до 18 років – 2 чол.
зрячі  –   27 чол.

Історія організації, її розвиток та становлення

Розвиток та становлення Житомирської обласної організації УТОС розпочинався одночасно зі створенням Житомирського та Коростенського підприємств УТОС.

У червні 1933 року почала свою діяльність Житомирська організація, а в червні 1935 року – Коростенська організація.

Перший цех Житомирської організації УТОС був розташований в пристосованому приміщенні колишньої церкви, де 8-м членів Товариства виготовляли дерев’яну тару, а в 1935 році в Коростені була створена при підприємстві сліпих громадська організація – Міське товариство сліпих.

Вже в 1941 році організація об’єднувала: Житомирська – до 300 чол., Коростенська – понад 100 членів Товариства. В повоєнні роки чисельність організацій збільшилася за рахунок фронтовиків Великої Вітчизняної Війни.

З початку 50-х років набирає обсягів розвиток соціальної сфери організацій УТОС. На Житомирському підприємстві почали функціювати бібліотека, медпункт, буфет. В 1956 році в Житомирській організації побудований гуртожиток для інвалідів по зору, а 1961році – перший 5-ти поверховий житловий будинок для працівників організації, в 1977 році медпункт та їдальня переїзджають у відремонтовані, сучасно обладнані приміщення .

В 70-х роках на Коростенській організації УТОС також починає активно розвиватися соціальна сфера: в 1970 році починає працювати новий будинок культури, в 1975 році – медпункт, 1982 році – гуртожиток.

З 1956 року первинні організації УТОС були розподілені за соціальною та виробничою ознакою. В 60-х роках широкого розвитку набула культурно-массова та спортивно-оздоровча, робота: почалили створюватися гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції: зокрема легка атлетика, плавання, шахи та шашки. З роками активного розвитку набула робота гуртків художньої самодіяльності, кількість видів спорту, якими займалися інваліди по зору збільшувалася. Працювали вечірні школи, курси вивчення шрифту Брайля, в 2000-х роках почалася робота по сприянню членам УТОС в освоєнні комп’ютерної техніки.

З 01.12.2003 року по теперешній час Житомирську обласну організацію УТОС очолює Матвієнко Юрій Анатолійович, інвалід І групи по зору, член УТОС з 1984 року.

До складу Житомирської обласної організації УТОС входять шість первинних організації УТОС:

Чотири територіальних первинних організацій:

 • Житомирська – створена в 1977 році, постановою президії ЦП УТОС № 7 від 25.03.1977 р., як осередок при Житомирській обласній раді УТОС. Перший голова – Герасимов Володимир Миколайович. У теперешній час на обліку в первинній організації стоїть – 206 членів УТОС, з 2004 року по теперешній час первинну організацію очолює Матвієнко Юрій Анатолійович, інвалід по зору І групи, член УТОС з 1984 року.
 • Бердичівська – створена в 1962 році, як осередок при Житомирській обласній раді УТОС. Перший голова – Чуприн Євген Вікторович. У теперешній час на обліку в первинній організації стоїть – 382 члена УТОС, з 2005 року по теперешній час первинну організацію очолює Філімончук Ніла Олександрівна, інвалід по зору І групи, член УТОС з 1994 року.
 • Новоград-Волинська – створена в 1983 році, постановою президії ЦП УТОС № 27-10 від 11.10.1983р., як осередок при Житомирській обласній раді УТОС. Перший голова – Подейко Сергій Юхимович. У теперешній час на обліку в первинній організації стоїть – 150 членів УТОС, з 1997 року по теперешній час первинну організацію очолює Маслова Марія Йосипівна, інвалід по зору І групи, член УТОС з 1983 року.
 • Коростенська – створена в 1986 році, постановою президії ЦП УТОС № 7-1, від 12.08.1986р., як осередок при Житомирській обласній раді УТОС. Перший голова – Бовкун Митрофан Трифонович. У теперешній час на обліку в первинній організації стоїть – 342 члена УТОС, з 1989 року по теперешній час первинну організацію очолює Дмитрук Петро Петрович, інвалід по зору І групи, член УТОС з 1974 року

Дві виробничих первинних організацій:

 • Житомирська – створена в 1933 році, перший голова –Захарін Микола Абрамович. У теперешній час на обліку в первинній організації стоїть – 179 членів УТОС, з 2010 року по теперешній час первинну організацію очолює Сможук Раїса Карпівна, інвалід по зору І групи, член УТОС з 1970 року.
 • Коростенська – створена в 1935 році при підприємстві сліпих була створена громадська організація – Міське товариство сліпих. У теперешній час на обліку в первинній організації стоїть – 325 членів УТОС, з 2006 року по теперешній час первинну організацію очолює Парфенюк Олена Азатівна, інвалід по зору І групи, член УТОС з 1982 року.

 Пріоритети діяльності та найближчі плани

 Найважливійший пріоритет діяльності Житомирської облорганізації УТОС :

 • захист інтересів сліпих,
 • соціально-трудова та медична реабі­літація,
 • виконання обов’язків по соціальному захисту та реабілітації інвалідів, які виходять з вимог Конституції, Законів України і Конвенції прав інвалідів Генеральної Асамблеї ООН та передбачені Статутом Житомирської обласної організації УТОС.

Головне повсякденне та перспективне завдання нашої організації:

 • вирішення питань додержання Державних соціальних стандартів у сфері надання соціальних послуг,
 • забезпечення відновлення фізичного, інтелектуального та психологічного стану інвалідів по зору,
 • забезпечення гідного соціального статусу та повноціногї інтеграції інвалідів у суспільство.

Житомирська обласна організація спільно з УВП УТОС, сприяє створенню в суспільстві позитивного іміджу організації та її членів та співпрацючи з органами Державної влади і місцевого самоврядування, постійно опікується вирішенням питань:

 • популяризації діяльності організацій УТОС у всіх засобах масової інформації, залученню до членства в УТОС інвалідів по зору;
 • створення в Житомирі та містах області інфраструктури, сприятливої для інвалідів по зору, формування доступного середовища життєдіяльності, якого особливо потребують саме інваліди по зору;
 • виконання Державної Програми розвитку системи реабілітації і трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, яка затверджена Урядом та гарантована Коституцією України;
 • створення інвалідам по зору необхідних умов для реалізації громадських та соціально-економічних прав і можливостей, дбає про створення сприятливих умов для духовного розвитку та реалізації творчих здібностей членів товариства, які гарантовані їм Конституцією;
 • сприяє працевлаштуванню сліпих в системі УТОС та поза системою на державних, кооперативних, громадських, приватних підприємствах, в сільському господарстві, в установах і в організаціях всіх форм власності;
 • дбає про надання інвалідам по зору додаткових пільг, зокрема 50% пільги на оплату енергоносіїв та комунальних послуг, поліпшення житлових та побутових умов, забезпечення санаторно-курортного ліку­вання та відпочинку сліпих, надання їм, при необхідності, матеріальної та іншої допомоги;
 • проводить культурно-масову та спортивно-оздоровчу роботу, огляди колективів художньої самодіяльності, спортивні змагання.

Персональний склад правління та ревізійної комісіїї Житомирської облорганізації УТОС

Правління Житомирської облорганізації УТОС:

Голова правління – Матвієнко Юрій   Анатолійович

Заступник голови правління – Віньковська Людмила Миколаївна – член Президії ЦП УТОС, директор Житомирського УВП УТОС

Члени правління:

Жидких Степан Степанович – член Президії ЦП УТОС, директор

Коростенського УВП УТОС,

Парфенюк Олена Азатівна –  голова Коростенської ВПО УТОС,

Сможук Раїса Карпівна –  голова Житомирської ВПО УТОС,

Філімончук Ніла Олександрівна – голова Бердичівської ТПО УТОС,

Маслова Марія Йосипівна – голова Новоград-Волинської ТПО УТОС,

Дмитрук Петро Петрович-  голова Коростенської ТПО УТОС.

 

Ревізійна комісія Житомирської облорганізації УТОС:

Голова ревкомісії:

Почернін Іван Петрович – член УТОС Житомирської ТПО.

Члени ревізійної комісії:

 Ціунчик Ірина Олексіївна – член УТОС Коростенської ТПО.
Корицька Віра Борисівна – член УТОС Коростенської ВПО.

Контактна інформація обласної організації

Житомирська обласна організація УТОС
10003, м. Житомир, вул 8-го Березня, № 5А,
тел./факс 041 – 2 – 240 888
e
mail:ztoo.utos@gmail.com

Контактна інформація з первинними організаціями в області

Житомирська ТПО УТОС
10003, м. Житомир, вул 8-го Березня, № 5А,
тел. 041 – 2 – 240 888

Бердичівська ТПО УТОС
13306, м. Бердичів, вул. Карла Лібкнехта, № 106,
тел. 041- 43 – 213 27

Новоград-Волинська ТПО УТОС
11708, м. Житомир, вул. Лянгуса, № 4,
тел. 041 – 41– 552 81

Коростенська ТПО УТОС
11500, м. Коростень, вул. Шолом Алейхема, № 36,
тел. 041 – 42 – 421 01

Житомирська ВПО УТОС
10003, м. Житомир, вул 8-го Березня, № 13,
тел. 041 – 2 – 240 887

Коростенська ВПО УТОС
11500, м. Коростень, вул. Карла Лібкнехта, № 1,
тел. 041 – 42 – 410 29