Волинська обласна організація УТОС

Адреса для листування: 43001, Луцьк, вул. Шевченка, 36

Голова правління Волинської обласної організації,
Луцької МТПО УТОС та Волинськогообласного фонду ЗІР

Тереплюк Світлана Іванівна
тел. організації: 0332 24-90-32
ел. пошта:  volutos@ukr.net

 

ВОЛИНЬ ЮВІЛЕЙНА

В житті кожної людини є особливі дати: рік її народження, повноліття, одруження, народження дітей. Організація чи будь який колектив – це не лише сукупність людей, а й живий організм, а відтак, також має свої особливі етапи розвитку.

До прикладу, якщо УТоСу в цілому «від дня народження» виповнилося 81 рік, то на Волині Ліга сліпих рішенням президії ЦП УТоС була заснована 10 червня 1959р., – їй 55 років. Це була Луцька міська територіальна первинна організація УТоС, яка на той час фінансувалася Рівненьким учбово-виробничим підприємством.Ковельська ТПО УТоС у травні відзначила своє 45-річчя.

В даний час в області функціонує 8 первинних осередків товариства, які об’єднанні у ВОО УТоС, де стоїть на обліку 1899 членів товариства, крім того, проживає понад 400 дітей з глибокими порушеннями зору.

Обласній організації виповнилося 20 років з дня її заснування. Ювілейні 35 років відзначає і хоровий колектив «Лісова пісня» Луцької МТПО УТоС, що носить звання «Народна самодіяльна хорова капела». У вересні, цього року виповниться 20 років Волинському обласному фонду ЗІР, він функціонує при обласній організації УТоС, і очолює його, як і обласне правління УТоС, – Симончук Ю.П.

10 червня у Луцькому районному будинку культури відбулося особливе дійство. Розширене спільне засідання правління Луцької та обласної організації відкрив голова. Після виконання Державного Гімну була внесена Книга Пошани Обласної організації УТоС. Цю почесну місію було надано делегації Ковельської ТПО УТоС. Вона у 2013р. виборола перше місце в огляді-конкурсі на кращу роботу із соціального захисту незрячих у первинних організаціях Волині. Зачитати прізвища занесених в цю особливу книгу доручено секретарю Луцької МТПО, ця організація зайняла друге місце. Історичну довідку про створення Ліги сліпих на Волині, зачитала старший викладач кафедри філології та методики початкової освіти педагогічного інституту Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, інвалід зору ІІІгр., – Світлана Терпелюк.

Ювілярів вітав, насамперед, його Високопреосвященство Ніфонт, Митрополит Волинський і Луцький, а секретар Єпархії вручив велику Ікону Вознесіння Христового. До вітального слова долучилися: перший заступник голови Волинської обласної ради – Пирожик Олександр Веніамінович. Від міського голови виступав його заступник Юрій Вербич. З грамотами, подячними листами та подарунками, ювілярів вітали Волинська облдержадміністрація та департамент соціальної політики і управління культури ОДА, виступила і вручила нагороди Кулініч Галина Петрівна, – заступник директора Волинського відділення фонду соціального захисту населення. Оскільки у ВОО діє первина профспілка, то від Волинської обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення до слова запрошувалася пані Вареницька І.Ф., яка вручила грамоти, разом з конвертами чотирьом найбільш активним штатним працівникам обласної організації. Вітали ювілярів запрошені посадовці, зокрема, керівник апарату Луцької райдержадміністрації, – Козачук Петро Устимович. Шестеро активістів нагородила Національна асамблея інвалідів України (НАІУ), а відомчі нагороди товариства сліпих вручив активістам з великим стажем успішної роботи інструктор, директор реабілітаційного центру ВОО УТоС, – Прох Августин Степанович.

На цьому урочистому засідання була прийнята особлива постанова:

1. Висловити подяку голові Волинської обласної ради, – Вітру Валентину Степановичу, голові Волинської ОДА, – Пустовіту Олександру Григоровичу, міському голові, – Романюку Миколі Ярославовичу і в першу чергу керівництву управління Волинської Єпархії УПЦ і усім виступаючим за увагу до людей з вадами зору та допомогу в діяльності Ліги сліпих на Волині.

2. Просити облдержадміністрацію ініціювати клопотання перед Президентом України про відзначення державними нагородами окремих штатних та позаштатних працівників ВОО УТоС.

3. Активу облорганізації продовжити роботу щодо виконання статутних завдань УТОС, зокрема соціального захисту людей з інвалідністю.

Після засідання учасникам зібрання, а їх було близько 200 осіб, силами працівників будинку Культури був даний святковий концерт. В ньому брали участь такі відомі співаки, як заслужений працівник культури України, – В.Судима, заслужена артистка України, – Алла Опейда, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних пісенних фестивалів та конкурсів, – Г. Конах, вокальне тріо «Лелія» та багато інших відомих виконавців.

Відзначення ювілейних дат у ВОО УТоС завершилося солодкими подарунками для усіх часників дійства і присутніх у залі від СГ ПП «Злата», керівник – Казибрид Тетяна Михайлівна, а для працівників організації – продовженням клопіткої роботи із соціального захисту незрячих.