Державна фінансова підтримка

Постановою Кабінету Міністрів України від від 27 січня 2023 р. № 70 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю» визнано такою, що втратила чинність Постанова Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 183 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих».

Таким чином уряд припинив надання фінансової підтримки Українському товариству сліпих, чим фактично позбавив фінансування спеціалізованої мережі бібліотек для незрячих, будинків культури, клубів, гуртків самодіяльності і спортивних секцій. В наслідок такого рішення люди з інвалідністю по зору позбавлені можливості оздоровлюватись у Боярському будинку відпочинку УТОС і проходити соціально-побутову реабілітацію в Реабілітаційному центрі УТОС. Обласні і територіальні осередки УТОС позбавлені фінансової підтримки.


Міністерством соціальної політики України затверджено на 2021 рік розподіл коштів для УТОС та УТОГ в межах бюджетної програми 2507020 «Фінансова підтримка громадських об’єднань осіб з інвалідністю»

Міністерством соціальної політики України наказом від 21.07.2021 № 415 затверджено Розподіл коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2021 рік за програмою 2507020 «Фінансова підтримка громадських об’єднань осіб з інвалідністю» для фінансової підтримки місцевих (обласних)  осередків (відокремлених підрозділів) підприємств і організацій невиробничої сфери Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих. Завдяки отриманню цієї фінансової підтримки місцеві (обласні) осередки (відокремлені підрозділи), підприємства і організації невиробничої сфери УТОС зможуть продовжити надавати послуги людям з інвалідністю по зору, а Боярський будинок відпочинку почне приймати на оздоровлення осіб з порушеннями зору.

З обсягом фінансової підтримки та переліком посад, затверджених для обласних організацій, підприємств і організацій невиробничої сфери УТОС, можна ознайомитись за посиланням нижче.

Обсяг фінансової підтримки з Державного бюджету України у 2021 році непромислової сфери Українського товариства сліпих

Результативні показники виконання Українським товариством сліпих бюджетної програми 2507020 “Фінансова підтримка громадських об’єднань осіб з інвалідністю” за 2021 рік

Описовий звіт про діяльність УТОС в 2021 році


Обсяг фінансової підтримки з Державного бюджету України у 2020 році непромислової сфери Українського товариства сліпих

Обсяг фінансової підтримки з Державного бюджету України у 2019 році непромислової сфери Українського товариства сліпих

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 13 травня 2020 року № 357 вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 183, якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих.