Кіровоградська обласна організація УТОС

Постановою Президії Центрального правління Українського товариства сліпих № 27-10 від 11 жовтня 1983 року була заснована Кіровоградська обласна організація Українського товариства сліпих.

До 1983 року первинні організації Кіровоградської області входили до Черкаської обласної організації. З 11 жовтня 1983 року Кіровоградська обласна організація стала самостійною.

До обласної організації входить шість первинних організацій, дві виробничо-первинних організації – Кіровоградська ВПО УТОС, Олександрійська ВПО УТОС, та чотири територіально-первинні організації – Кіровоградська ТПО УТОС,  Олександрійська ТПО УТОС, Маловисківська ТПО УТОС та Ульяновська ТПО УТОС.

Станом на 01.01.2016 року на обліку в обласній організації стоїть 1090 інвалідів по зору:

1 групи – 549 чол.
2 групи – 397 чол.
3 групи –   79 чол.
Інвалідів дитинства до 18 років – 8 чол.
Зрячих – 57 чол.

Основною метою діяльності організації є захист інтересів членів УТОС, інтеграція їх у суспільство, соціально-трудова та медична реабілітація. Робота правління спрямована на вивчення та покращення соціальних і побутових умов життя інвалідів, оздоровлення, працевлаштування. Велика увага приділяється роботі по наданню пільг членам УТОС. На даний час надаються 50% пільги інвалідам 1 та 2 групи по зору, що проживають в м. Кіровограді на квартплату, теплопостачання, водопостачання та на телефон. Залишається відкритим питання про надання пільги на газ та електроенергію, а також щоб надавались пільги і в області.

Не менше уваги приділяється на безкоштовне навчання інвалідів по зору в навчальних закладах для здобуття середньої, середньої-спеціальної та вищої освіти.

Проводиться культ масові та спортивні заходи. На Кіровоградському та Олександрійському підприємстві є гуртки художньої самодіяльності та вокально-інструментальні гуртки.

Персональний склад Кіровоградського обласного правління:

1.Казанцева І.С. – голова правління Кіровоградської обласної організації
2. Щербак Н.І.   – заступник голови правління
3. Раєва В.М.    – член обласного правління
4. Рокожиця С.В. – член обласного правління
5. Селімов І.А.. – член обласного правління
6. Поліщук Л.І.  – член обласного правління
7. Нестеренко М.М. – член обласного правління
8. Барбуца М.В. – член обласного правління
9. Христунова А.Ф. – член обласного правління

Склад ревізійної комісії:

Адігналова С.С. – голова ревізійної комісії
Йолкіна О.Д. – секретар
Булейко З.Б. – член ревізійної комісії