За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я саме ця дата відзначається як День сліпих. 13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі, а потім і у Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих.
До XVIII століття світ не знав навчальних закладів для сліпих. Валентин Гаюї вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту. У 1784 році в Парижі без підтримки уряду та благодійних товариств, на свої власні кошти, в своєму власному будинку він відкрив першу в світі школу для сліпих дітей.
На цей час, в Україні працює і щорічно випускає в доросле життя освб з порушеннями зору 6 шкіл для сліпих дітей та 20 шкіл для слабозорих.
Сьогодні в Україні, на жаль, діюча політична команда, а саме її соціальний блок не бачать проблем, з якими стикаються незрячі громадяни.
В Україні не була розвинута соціальна база для незрячих громадян (гуртожитки, клуби, бібліотеки, оздоровчі заклади) і таку базу розбудувало наше Товариство. Безумовно, сьогодні потрібна підтримка для її існування, але, на жаль, чиновники, що очолюють соціальний блок не вважають, що це потрібно підтримувати. Без державної підтримки кількість таких структур постійно зменшується. Закриття таких об’єктів веде до їх зупинки, переформатування, інколи знищення. Все це потім не відновити, адже на відновлення потрібні будуть великі кошти. І тому постійна фінансова підтримка таких об’єктів вкрай потрібна.
Кількість громадян з порушеннями зору, на жаль, не зменшились, а зважаючи на війну розгорнуту на території України росією, їх кількість, скоріш всього, буде зростати. І самостійно Товариству справлятися не легко тож підтримка держави потрібна і Товариству, і, як наслідок, членам Товариства.
Сьогодні ми ще раз говоримо про проблеми тих, хто втратив зір і опинився у важких життєвих обставинах. І про те що Українське товариство сліпих, створене з метою захисту інтересів громадян з порушеннями зору і ми докладемо усіх зусиль щоб працювати гідно та на благо членів нашого Товариства та осіб з порушеннями зору. Разом до Перемоги