На обліку у Волинській обласній організації УТОС на 01.01.2025 р. нараховується 1511 осіб.
У січні у первинних осередках Волинської обласної організації УТОС пройшли заходи до Різдвяно-Новорічних свят «Різдвяні зустрічі»: колядування, віншування (Камінь-Каширська ПО, Горохівська ПО, Луцька ПО, Нововолинська ПО, Ковельська ПО, Любомльська ПО):
- Літературні вечори: – «Україно, ти для мене диво» до 90-річчя від дня народження В.Симоненка;
- Читацька конференція «Книги теж справляють іменини», «Книги-ювіляри – 2025» (Камінь-Каширська ПО, Луцька ПО).
- «Засідання клубу Віра, Надія, Любов» – «Жіноче здоров’я» (Камінь-Каширська ПО).
23 січня членами ГО “Луцька МТПО УТОС” спільно із ГО «Генерація успішних людей» та ГО «Зруш скелю» проводиться моніторинг доступності міста Луцьк, перевіряли заклади й об’єкти інфраструктури у п’яти мікрорайонах міста. Заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк, виступаючи на одній із зустрічей на тему доступності зауважила, що доступність – це, насамперед, про відсутність бар’єрів у всіх сферах нашого життя, про середовище, у якому кожна людина може повноцінно брати участь у соціальному, економічному та культурному житті. Це відображає повагу до людської гідності шляхом усунення перешкод, які ізолюють людей з інвалідністю або з інших вразливих груп населення. Міська влада намагається робити все можливе, щоб покращити доступність цих категорій у всіх сферах життя.
Основою соціально-побутової роботи первинних осередків Волинської обласної організації УТОС є реалізація завдань соціальної підтримки людей з інвалідністю зору.
У січні у первинних осередках Волині соціальну послугу в натуральній формі отримали 409 осіб. Крім того, продуктові набори, гуманітарну допомогу (одяг, взуття, постільна білизна, засоби гігієни) із числа малозапезпечених осіб отримали – 47 осіб, кількість осіб з інвалідністю зору, яким протягом звітного періоду надано благодійну допомогу складає 23 ос.
(Луцька ПО, Луцька ВПО, Любомльська ПО, Ковельська ПО). Соціальну послугу – бібліотечне обслуговування отримала 114 осіб Послугу фізичного супроводу ( із-за потреби на прохання членів УТОС) надано у січні 100 осіб.
Соціальні послуги:
Соціальна адаптація як процес і результат активного пристосування людей з інвалідністю зору до зміни повсякденної локації у соціальній системі (відвідування драматичного та лялькового театру, зоопарку, зон відпочинку, центрів дозвілля, екскурсій містом, замку Любарта, бібліотеки тощо).
Соціальна інтеграція (підтримка психологічного стану людей з інвалідністю зору в умовах воєнного стану можливими заходами культурно-освітнього спрямування, бесідами, психологічна підтримка в складних ситуаціях повсякденного життя).
Бібліотечне обслуговування (114 ос.) (люди з інвалідністю зору користуються послугами спецбібліотеки, де є література шрифтом Брайля, записуються аудіокниги на різні електронні носії).
Фізичний супровід людей з інвалідністю зору здійснюється на прохання членів організації при потребі за домовленістю у телефонному режимі). Супровід здійснюють працівники ГО, члени УТОС, які мають залишок зору.
Реабілітаційні послуги:
- навчання просторового орієнтування та мобільності (заняття з орієнтування з білою тростиною для осіб, які втратили зір у дорослому віці, для військових, які втратили зір в результаті воєнних дій та інших потребуючих осіб;
– навчання шрифту Брайля;
- організація дозвілля для підвищення ефективності соціалізації особистості, формування соціальної активності та подальшої її самореалізації.
Надаємо інформаційно-консультативні послуги щодо питань доступності до установ міста (на прохання відповідальних осіб цих установ), медичним працівникам щодо користування засобами реабілітації для військових, які втратили зір внаслідок поранень (на прохання медиків військових госпіталів та лікарень), військовим щодо протезування очей).
При наданні послуг застосовуємо індивідуальний підхід до осіб з інвалідністю зору, забезпечуємо результативність та доступність.
Голова Волинської обласної організації УТОС, Світлана ТЕРПЕЛЮК