Полтавська обласна організація УТОС координує діяльність структурних підрозділів організації, які працюють у воєнний час, надають підтримку членам УТОС, у тому числі ВПО, які є членами Товариства, переїхали з інших областей: надаються консультації, послуги та розподіляється і видається спонсорська допомога (продукти, речі, тифлозасоби), проводяться заходи соціальної підтримки, спрямовані на задоволення нагальних потреб членів Товариства у тому числі, ВПО, а також заходи спрямовані на зняття емоційної напруги, спричиненої війною, тощо. Протягом зазначеного періоду працевлаштовано 4 особи, у тому числі 3 особи з інвалідністю,надано 10 консультацій з проблемних питань, з якими зіткнулися голови структурних підрозділів та члени місцевих осередків УТОС, сприяння щодо евакуації осіб з порушеннями зору, проведення заходів по здійсненню транзитного перебування (2 особи) та здійсненню пересадок до поїздів, що прямували до західних областей та за межі нашої країни, шляхом співпраці з Полтавською ОДА, Полтавською міською радою, волонтерами та керівництвом і працівниками Укрзалізницею Полтавської області. Проводиться робота по покращенню інфраструктурної доступності та створенню безпечних умов пересування осіб з інвалідністю по зору у місцях масового пересування осіб зазначеної категорії громадян. Організація звертається за допомогою до меценатів та спонсорів, а також до різних благодійних фондів та організацій. На жаль, одиниці з них допомагають у вирішенні питань, спрямованих на задоволення соціальних потреб осіб з інвалідністю по зору, що продовжують залишатися за місцем проживання у регіоні, що потерпає від звуків сирен, підвищення цін на товари першої необхідності тощо. При цьому є яскраві приклади позитивних результатів:
- Протягом місяця для членів Полтавської ТПО УТОС та членів їхніх сімей проведено сім заходів. У тому числі чотири дозвілевих та три заходи соціальної підтримки.
- Завдяки співпраці з Церквою адвентистів сьомого дня, мешканці Полтави, Лубен та навколишніх сіл отримували безкоштовно хліб, який доставляли волонтери, зазначеної Церкви.
За указаний період первинною організацією м. Кременчук було надано 695 послуги, проведено один захід.
Протягом місяця надавалися членам осередку послуги з правової допомоги, допомоги по працевлаштуванню, соціальні консультації щодо пенсійного забезпечення, соціальний супровід, тощо.
Бібліотекою надавалися послуги по забезпеченню літературою осіб з інвалідністю по зору.
Правлінням було проведено онлайн захід «Правова, психологічна, матеріальна, та гуманітарна підтримка для осіб з інвалідністю в період російської агресії».
По телефону членам осередку поясняли яку допомогу вони можуть отримати, куди потрібно звертатись і які документи потрібно.
Головою правління проводилися зустрічі з міською владою де піднімалося питання, як виживати особам з інвалідністю в осіньо-зимовий період, а саме при відсутності тепла, води, електроенергії.
В члени УТОС було принято 2 особи. Повідомив Голова правління Кременчуцької ТПО УТОС – Ю.О. Лафа
Голова правління Полтавської обласної організації УТОС, Марина БАБЕЦЬ