Звіт про роботу Волинської обласної організації УТОС 

ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА. Станом на 30.06.2023 року на обліку у Волинській обласній організації УТОС перебуває 1597 членів УТОС.  По Волинській ОО УТОС за півроку працевлаштовано 40 осіб з інвалідністю зору поза системою УТОС, на Луцькому УВП УТОС працевлаштована 1 людина. У ГО «Луцька МТПО УТОС» 1 людина працевлаштована поза системою; 7 членів Камінь-Каширської ГМ ТПО УТОС працюють поза системою Товариства; У Любешівській ГР ТПО УТОС працевлаштовано 5 осіб; у Любомльській ГМ ТПО УТОС працевлаштовано 7 осіб; у ГО «Маневицька ПО УТОС» працевлаштовано 20 осіб.  Члени УТОС III групи Камінь-Каширської, Любешівської, Любомльської, Маневицької організацій, в основному, працевлаштовані на сезонні роботи.

СПІВПРАЦЯ З МІСЦЕВОЮ ВЛАДОЮ.  Налагоджена співпраця з місцевою владою. Для членів УТОС Луцької громади видані картки на безкоштовний проїзд у громадському транспорті (автобус, тролейбус). У відповідь на клопотання правління ГО « Луцька МТПО УТОС» для членів організації I і II групи виплачується поквартально компенсація за комунальні послуги: 800 грн. на особу та дітей до 18 років. Якщо у сім’ї одна особа має інвалідність зору, то компенсація поширюється на іншого члена сім’ї(чоловіка чи дружину).

Члени ГО «Луцька МТПО УТОС», які стоять на обліку у міському територіальному центрі отримують продуктові набори. Громади Нововолинська, Володимира, Горохова, Камінь-Каширська, Маневич у відповідь на клопотання правлінь допомагають первинним осередкам УТОС, надаючи продуктові набори, виділяють кошти частково на оплату комунальних послуг (Луцька, Ковельська, Нововолинська, Камінь-Каширська, Горохівська, Маневицька, Любешівська, Любомльська громади). Триває діалог з місцевою владою з питань збереження пільг безкоштовного проїзду у міському транспорті для осіб з інвалідністю зору Ківерцівського, Рожищанського та Луцького районів, погоджуються питання про надання субсидій (почергово-субсидія-компенсація), про отримання засобів реабілітації, тифлоприладів, узгоджуються умови одержання ортопедичного взуття, піднімаються питання налагодження доступності осіб з інвалідністю зору до інфраструктури міста.

В кожному місті нашої області створені комітети доступності, які на своїх засіданнях розглядають важливі питання щодо забезпечення доступності людей з інвалідністю зору  до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури та вносяться пропозиції, щодо покращення умов доступності для людей з інвалідністю зору. У Луцьку більшість світлофорів озвучені, працюють маячки, облаштовані острівки безпеки, тактильною плиткою викладені зупинки транспорту. Адміністративні споруди (вокзал, поліклініки, театр) облаштовано звуковими сигнальними пристроями. Сходинки в адміністративних закладах марковані яскраво-жовтими стрічками, працює служба фізичного супроводу. На звернення правлінь було виділено міською владою благодійної допомоги: Луцькій ТПО – 18600грн., Камінь-Каширській – 17 000грн., Нововолинській – 30 000грн., Горохівській – 3000грн., Любешівській 10 600грн.

КУЛЬТУРНО – МАСОВА  РОБОТА.  Культурно-освітня робота проводилась, у міру можливостей, продиктованих воєнним станом, з невеликою кількістю людей у всіх осередках Волині. У місцевих кімнатах дозвілля проводилися зустрічі з цікавими людьми, бесіди, обговорювалися злободенні питання, надавались консультації з питань, які цікавили людей, зокрема, було запропоновано написати історію народної самодіяльної капели «Лісова пісня». З ініціативою виступив ветеран УТОСУ, який 60 років перебуває у лавах Товариства, Валентин Баранюк. Він запропонував приурочити видання до 90-річчя УТОСУ та 45-річчя створення капели. Створена робоча група з опрацювання матеріалів історії.

Працівники спеціалізованих бібліотек проводять заходи до знаменних дат державного, місцевого рівнів: бесіди, виставки-лекторії, висвітлюючи тематику того чи іншого свята. У ряді первинних осередків пройшли заходи з відзначення 90-річчя УТОС: Луцькій, організації Луцького УВП, Нововолинській, Любомльській, Горохівській, Камінь-Каширській організаціях, на серпень заплановано відзначення цієї знакової дати у решти первинних осередків. Матеріали заходів періодично висвітлюємо на сторінці ВОО УТОС та різних платформах мережі Інтернет.

За домовленістю з адміністрацією Волинського драматичного театру імені Т.Г.Шевченка члени УТОС відвідують вистави та концерти на безоплатній основі. На списковому обліку у ГО «Луцька МТПО УТОС» перебуває 79 дітей членів нашої організації. За домовленістю із адміністрацією Луцького лялькового театру діти мають можливість переглянути вистави на безоплатній основі. Центри дозвілля супермаркетів Порт-Сіті, Адреналін, Луцький зоопарк також приймають дітей на безоплатній основі.

СПОРТИВНО – МАСОВА, ОЗДОРОВЧА РОБОТА.  У спортивно-масовій роботі активно зарекомендували себе гравці клубу Біла тура. Постійно відбуваються зустрічі гри в шахи та шашки. Ці зустрічі приурочені до різних видатних дат державного, місцевого рівнів та знакових дат Товариства. Гра в шахи-шахмати відбувається у кімнаті дозвілля Луцької організації, у приміщенні бібліотеки імені Олени Пчілки, на початку червня 2023р. члени УТОС взяли участь у чемпіонаті з шашок, який проводився на озері Світязь, одну із таких зустрічей провели в укритті.

Члени УТОС є постійними учасниками змагань, які організовує „Інваспорт”. Андрій Телепей, член Камінь-Каширської ТПО УТОС, займається дзюдо, активно бере участь у змаганнях, до дня відзначення 90-річчя УТОС нагороджений Грамотою Камінь-Каширської міської ради за спортивні досягнення, активну життєву позицію.

 СОЦІАЛЬНО – ПОБУТОВА РОБОТА.  Основою соціально-побутової роботи первинних осередків Волинської обласної організації УТОС є реалізація завдань соціальної підтримки людей з інвалідністю зору.

За особистими зверненнями членів УТОС м. Луцьк до владних структур міста та району людям з інвалідністю нашої організації надавалась матеріальна допомога у сумі 1000грн. на особу. Протягом звітного періоду надавалась допомога особам з інвалідністю зору в оформленні документів на одержання ортопедичного взуття.

Протягом півріччя особам з інвалідністю зору Луцької організації надавались продуктові набори, видавалась гуманітарна допомога (одяг, взуття, постільна білизна, засоби гігієни, іграшки). 29 сімей, які виховують дітей до 18 років, отримали продуктові набори, одяг для дітей, іграшки, дитяче харчування, солодощі, соки. 150 осіб із числа малозабезпечених отримали продуктові набори.

У первинних осередках Волині членам УТОС видавались продуктові набори (Камінь-Каширська ТПО, Горохівська ТПО, Нововолинська ТПО, Ковельська ТПО, Маневицька ТПО, Любешівська ТПО, організація Луцького УВП, Любомльська ТПО). Частину допомоги первинним осередкам надала Волинська обласна організація(макаронні вироби, олія, миючі засоби), частину – місцеві громади.

Таким чином, протягом звітного періоду членам УТОС надавалися різноманітні соціальні послуги:  послуга в натуральній формі, інформаційна, консультативна, кризовий телефон, бібліотечне обслуговування, здійснювався фізичний супровід незрячих, послуга посередництва, допомога в оформленні документів та т.ін.

Матеріали про проведення заходів можна переглянути на сторінці ВОО УТОС за посиланням https://www.facebook.com/groups/21732925BOO/permalink/996215468492421/?sfnsn=mo&ref=share

Голова Волинської обласної  організації УТОС,  Світлана ТЕРПЕЛЮК