На Київському УВП №4 УТОС нещодавно відбувся захід присвячений Ліні Костенко

Для працівників УВП були запрошені гості на чолі з Братусь Іванною Володимирівною. Звучали її пісні, поезія Ліни Василівни та історичний екскурс її життя.
В ці важкі і суворі часи в житті наших первинних організацій проводиться поточна робота: то святкування ювілею, то культмасовий захід, то продовольчі чи непродовольчі набори, то екскурсії, культпоходи в театр, на концерт чи шахи та Скандинавська ходьба. Вираз: “Все пройде і це теж”, який належав Царю Соломону є безкінечним і таким, що постійно відтворюється і діє. Отже, пройде ця клята війна, люди перестануть гинути, почнеться відбудова і ми дуже сподіваємось, що наше велике Товариство знову заживе повноцінним життям.
М. Новосецький

У Вінниці відзначили концертом 95-річчя Ліни Костенко

Джерела: https://ilikenews.com/news/rehiony/novyny-vinnychchyny/u-vinnytsi-vidznachyly-kontsertom-95-richchya-liny-kostenko

https://vn.20minut.ua/Zdorovya/u-vinnitsi-vidznachili-kontsertom-95-richchya-lini-kostenko-11956892.html

На базі міжрегіонального центру професійної реабілітації “Поділля” влаштували концерт до 95-річчя видатної української поетеси Ліни Костенко. Його провів колектив художньої самодіяльності вінницького підприємства незрячих спільно із обласним центром культури “Щедрик”. 

Творче свято пройшло у форматі літературно-музичної композиції. У ньому були поєднані різні творчі жанри. Слухачам розповіли біографію Ліни Костенко, а також пригадали її  найбільш відомі “крилаті” вислови.     

Вірші видатної поетеси читали Ольга Гурська, Наталя Філюк, Оксана Перепелична та інші. А оригінальну поезію Ліни Костенко “Кольорові миши” в ролях виконували Геннадій Федорович, Раїса Воловик та їхня донька Вероніка.    

Бард Богдан Коваль грав на гитарі, Олександр Волощук – на унікальному губному інструменті. А Наталя Слюсарчук, Василь Заголюк і Валерій Заголюк співали. В запису прозвучав романс вінницького незрячого композитора Олександра Войтка, який нині перебуває у Німеччині.

-Творчість Ліни Костенко – багатогранна. Вона сьогодні є актуальною і популярно. Її неможливо не любити, – прокоментувала керівник колективу художньої самодіяльності підприємства незрячих Наталя Слюсарчук. 

Плете сітки військовим і пише вірші: Лариса Сичко презентувала збірку поезії «Паростки»

Джерело: https://vn.20minut.ua/Kluby/plete-sitki-viyskovim-i-pishe-virshi-larisa-prezentuvala-zbirku-poeziy-11956180.html

Письменниця і поетеса Лариса Сичко 12 березня завітала до вінницького підприємства незрячих, аби презентувати свою творчість. Вона входить  до Спілки письменників України. 

В творчому доробку вінничанки є чотири великих прозорих твори, збірка дитячих оповідань і багато новел, які друкувалися в різних часописах. І ось тепер Лариса Сичко презентувала свою першу поетичну збірку «Паростки».    

— Ці вірші зібрані за тривалий час. Адже взагалі я пишу історичні романи. Зокрема, відома моя історична дилогія «В’яр», яка охоплює шість століть східного Поділля. Вона написана на історичних фактах, розповідях, переказах про мій край, Тиврівщину. Водночас це все ж художній, а не історичний твір, — каже Лариса Сичко.  

Поетеса читала незрячим і слабозорим вінничанам вірші на різні теми і для всіх вікових категорій: про рідний край, квіти, родину, дитинство тощо. Про війну поезія теж була. Але не про повномасштабне вторгнення, а про захист Донецького аеропорту під час АТО. 

Це не дивно, адже із 2014 року Лариса займається волонтерством. Спочатку робила військовим сухі борщі. А під час повномасштабного вторгнення вже понад два роки плете маскувальні сітки у волонтерському центрі «Тетріс» і виступає перед пораненими солдатами. Час на це є, бо пані Лариса – непрацююча пенсіонерка.                   

— Я не раз читала власні вірші військовим, які перебувають на реабілітації в різних медичних закладах Вінниці, а також на Немирівщині, — розповіла вона.       

Пресцентр Вінницької обласної організації УТОС

У Полтаві члени УТОС отримали тифлоприлади

Завдяки підтримці щорічних спонсорів організації вдалося задовольнити нагальні потреби частини членів Полтавської ТПО УТОС.

Видано 10 озвучених тонометрів.

Колективна фотографія видачі 10 озвучених тонометрів

10 приладів для письма шрифтом брайля (дошка та грифель).

колективна фотографія видачі приладів для письма

12 вагів кухонних з голосовим виводом.

колективна фотографія видачі вагів

Спочатку введення військового стану в Україні вже вдалося забезпечити озвученими тонометрами 108 членів УТОС, у тому числі 87 членів Полтавської ТПО УТОС, 21 член Лубенської ТВПО УТОС. Проте кількість потребуючих у задоволенні їхніх гострих нагальних потреб, особливо щодо озвучених тонометрів продовжує зростати. Наразі більше 50 осіб з інвалідністю першої та другої груп по зору, що є членами Полтавської ТПО УТОС, перебувають на черзі на утримання озвучених тонометрів, щоб здобути можливість стати незалежними у питанні контролю власного артеріального тиску та вчасного реагування на його підвищення, зниження чи перепади.

Дякуємо нашим щорічним спонсорам, грантодавцям та всім, хто хоча б один раз долучився до задоволення гострих нагальних потреб людей, які бачать серцем!

Маємо найщиріші сподівання на продовження співпраці з нашими стабільними спонсорами та на появу нових відкритих сердець для задоволення потреб людей з інвалідністю по зору!

Голова правління Полтавської обласної організації УТОС,
Голова правління Полтавської ТПО УТОС Марина БАБЕЦЬ

Працівників сферу туризму Вінниці вчили, як супроводжувати незрячих 

Джерела: https://i-vin.info/news/na-bezbaryernist-vinnicyu-pereviryali-lyudi-z-invalidnistyu-11735.html

https://vn.20minut.ua/dopomahayemo/pratsivnikiv-sferu-turizmu-vinnitsi-vchili-yak-suprovodzhuvati-nezryac-11955916.html

У Вінницькій громаді пройшли два поспіль заходи, присвячені допомозі незрячим мешканцям і гостям міста. Обидва відвідав голова обласної організації Українського товариства сліпих (УТОС) Віктор Зелінський. Йшлося про впровадження безбар’єрного середовища для людей із порушеннями зору. 

У туристичному хабі Вінниці провели семінар для працівників сфер гостинності про ефективну взаємодію з незрячими людьми. Учасникам розповіли про особливості життя з втратою зору і навчили технікам супроводу таких людей.

Віктор Зелінський нагадав про види сліпоти і розповів, як з такими людьми треба поводитися. Приміром, під час екскурсії. Також він повідомив про допоміжні пристрої для незрячих у Вінниці: озвучені світлофори, направляючі поручні, тактильні доріжки, туристичні інформаційні таблички зі шрифтом Брайля. 

Керівниця відділення реабілітації осіб з порушеннями зору Центру комплексної реабілітації «Поділля» Юлія Бабаєва прийшла разом із ветераном війни Артемом. Вони розповіли про орієнтування незрячих у просторі. Також йшлося про базові техніки супроводу, спеціальні застосунки для смартфону тощо. 

Наступного дня представників обласного осередку УТОС запросили до Вінницьких Хуторів. Там гостям розповіли про доступність цього села для людей із рідними видами інвалідності, безбар’єрність.

 —Спеціально для незрячих деякі автобусні зупинки і підходи до основних закладів суспільного призначення (будинку культури, магазинів) на Вінницьких Хуторах облаштовані пішохідними доріжками з тактильною плиткою. На скляних дверях є спеціальна відмітка для напівзрячих людей. В сільській бібліотеці облаштували аудіокуточок, де є спеціальна література для людей із порушеннями зору, — розповів Віктор Зелінський.         

Пресцентр Вінницької обласної організації УТОС 

Продуктові набори для членів Чернігівської ОО УТОС від місцевої влади

14 березня у приміщенні Прилуцької ТПО УТОС відбулася зустріч з міським головою О. Попенко, заступниками та місцевими депутатами. Також на заході був присутній представник фонду GEM та куратор по Прилуцькій громаді Олександр Довгань.
Привітавши учасників заходу з весняними святами та Днем Української жінки, вони наголосили на важливості активної позиції жінок УТОСУ в  житті громади.
Учасники художньої самодіяльності порадували своїми виступами. Всі присутні отримали продуктові набори в кількості 130 ящиків.
Дякуємо за увагу, яку приділяє місцева влада до нашої організації та благодійникам за надану допомогу.

Голова правління Чернігівської обласної організації УТОС,  Максим ГОЦАЛО

Слово Шевченка, як зброя, як промінь свободи, що й досі веде нас вперед

9 березня у 1814 році народився видатний поет, художник, прозаїк, громадський діяч і символ української нації – Тарас Григорович Шевченко.Його пророчі слова і сьогодні відлунюють у нашій дійсності, додаючи сили, віри та впевненості.
Активісти Рівненської обласної організації УТОС провели захід “Твоя дума, твоя пісня не вмре, не загине”. Ще раз ознайомились про творчість Тараса, звучали пісні та вірші на слова генія.
Слово Шевченка, як зброя, як промінь свободи, що й досі веде нас вперед.
Читаймо Шевченка, відчуваймо Шевченка, живімо по-Шевченківськи – гідно, вільно, незламно.
Любов Боровська

Активістки Рівненської обласної організації УТОС Галина Сиротюк та Луїза Герасимчук майструють лежанки для собак та котів

У воєнне лихоліття, коли горя зазнають не лише люди, а й тварини, завжди є місце для прояву любові та милосердя. Приклад щирої турботи продемонстрували активістки Рівненської обласної організації УТОС Галина Сиротюк та Луїза Герасимчук. Попри фізичні порушення, вони невтомно допомагають тим, хто цього потребує, даруючи тепло і підтримку.
Нещодавно, коли стояли люті морози, жінки вирішили підтримати чотирилапих. З підручних матеріалів – старих ковдр, светрів, пальт і шарфів – вони виготовили декілька десятків м’яких  і теплих лежанок для собак та котів.
Вирішили підтримати підопічних Центру стерилізації тварин, що знаходиться в Рівному, а також тварин, якими  опікуються в приватному секторі міста.
Своєю працею вони не тільки зігрівають тварин,але й подають приклад, як навіть у складні часи можна  знайти можливість  допомагати.
Любов і милосердя – це те, що завжди об’єднує людей і надихає.
Любов Боровська, голова правління Рівненської обласної організації УТОС

Дніпропетровська обласна організація УТОС інформує про проведену у лютому роботу

У Дніпропетровській територіально-первинній організації із допомогою спонсорів для осіб з інвалідністю підготовлені та роздані 40 продовольчих наборів. В рамках підготовки до 8 Березня проведена велика робота із спонсорами, направлені листи до ТОВ “ТОРТАМО”, кондитерської фабрики “Стимул” та “Millennium”.
У Дніпродзержинській ТВПО 116 членів УТОС, які живуть в м. Кам’янське, отримали натуральну допомогу від міської влади у вигляді 2 банок консервованого тунця. В приміщенні Дніпродзержинського УВП УТОС була проведена зустріч з проповідником РО “ВХМТ “Служіння незрячим” Ачкасовим Сергієм Володимировичем, по закінченню зустрічі 48 членів організації отримали продуктові набори (крупи, макаронні вироби, рослинна олія, овочеві та м’ясні консерви).
В Криворізькій ТПО УТОС тривають одноразові виплати з міського бюджету особам з інвалідністю з дитинства по 3000 грн.
В Покровській ТПО членам УТОС роздавали вживаний одяг.
Протягом лютого місяця 16 осіб з інвалідністю Нікопольської ТПО УТОС в м. Марганці від церкви “Пробудження” отримали продуктові набори для самотніх людей 1-ої групи інвалідності. Також 6 самотніх осіб з інвалідністю 1-ої групи отримали гуманітарну допомогу у вигляді продуктових та гігієничних наборів від Австрійської благодійної організації “Hilfswerk International”. Отримувачі допомоги визначались за ініціативою і на умовах Управління соцзахисту Марганецької міськради і Help Point, ця допомога надається з січня по березень. До складу продуктових наборів входять: цукор, борошно, рис, свинина тушкована, макарони, спагетті, джем, мюслі, шоколадна паста, шоколад, булгур, крупа гречана, олія соняшникова, згущене молоко, кава, чай, печиво, шпроти в олії, кукурудза концервована, горошок концервований, сухе молоко, паштет печінковий. До складу гігієничних наборів входять: пакети для сміття, зубна щітка, зубна паста, засіб для миття посуду, пральний порошок, шампунь, мило рідке, гель для душу, серветки вологі. Допомога надається з доставкою додому. У м.Покров 6 осіб з інвалідністю чотири рази відвідали басейн “Дельфін” по пільговій ціні – 50% знижки, у басейн дозволяється брати з собою супроводжуючих.
В Краматорській ТВПО завдяки РО “ВХМТ “Служіння незрячим”, волонтерам та Краматорському штабу гуманітарної допомоги трьом особам з інвалідністю були видані паливні брикети.
В Костянтинівській ТПО 39 осіб отримали від соцзахисту продуктові набори, 11 особам з інвалідністю, які евакуювалися в інші міста України, продуктові та гігієнічні набори відправили поштою (крупи, макаронні вироби, консерви м’ясні, консервовані зелений горошок, кукурудза, квасоля, чай, шприці, гель для миття посуду, мило, шампунь). Допомагали членам УТОС в вирішенні соціальних та комунальних питань.
В Червоноармійській ТПО влаштували зустріч з віруючими, всі присутні отримали гуманітарні набори на суму 3600 грн. Від підприємця А.Миколайчука особи з інвалідністю отримали продуктові набори на суму 4100 грн., 2 родини УТОС отримали гуманітарну допомогу на 8000грн. – це цукор, борошно та гречка. Від Церкви Спасіння члени УТОС отримали продуктові набори на 2300грн., від підприємця Кружиліної 3 родини УТОС отримали комбікорм для домашньої птиці на суму 1800 гривень.
На підприємстві ДУВО “ЛУЧ” УТОС працівники продовжують отримувати гарячі обіди та гуманітарну допомогу.
На ДУВП УТОС члени організації отримують продуктові набори.
Всі первинні організації проводять велику роботу по забезпеченню членів УТОС гуманітарною допомогою.
Особи з інвалідністю по зору дуже вдячні всім небайдужим людям за турботу до них в такий важкий час. Але обсяг гуманітарної допомоги значно зменшився та отримати стає її все складніше.
Три рази на тиждень працює бібліотека, постійно в телефонному режимі ведеться інформування, консультування, допомога в написанні, оформленні заяв та інших документів, моральна підтримка всіх членів УТОС, хто її потребує, продовжується допомога в евакуюванні.
Проводяться наради активу на платформі ZOOM, робота в налаштуванні телефонів, допомога та навчання в їх користуванні та багато іншого.

Василь Горбенко, голова Дніпропетровської ОО УТОС

Призер Ігор Нескорених Іван Лавренюк запрошений на збори дзюдоїстів із порушеннями зору  

 

Джерело: https://vn.20minut.ua/Sport/prizer-igor-neskorenih-ivan-lavrenyuk-zaprosheniy-na-zbori-dzyudoyisti-11955592.html

Цього тижня у Рівному триває навчально-тренувальний збір національної команди із дзюдо серед спортсменів із порушеннями зору. Серед них є і чотири вінничанина. 

В тому числі і призер Ігор Нескорених із біатлону, тотально незрячий Іван Лавренюк, який лише кілька місяців тому почав займатися дзюдо. А тепер він прагне виграти чемпіонат України та згодом потрапити на Паралімпійські ігри! 

Також у Рівному наразі тренується досвідчений кандидат у майстри спорту України із дзюдо і директор вінницького підприємства незрячих Костянтин Ільніцький, майстер спорту і директор обласного Департаменту ветеранської політики Андрій Грачов і 22-річний дебютант Анатолій Чумак. 

Разом із ними поїхав призер Паралімпійських ігор заслужений майстер спорту Микола Ливицький, який працює тренером «Інваспорту». Також вінничанами на зборах опікується старший тренер національної команди Михайло Романкевич.   

– На зборах у Рівному перебуватимемо тиждень. Ми готуємося до чемпіонату України з дзюдо серед спортсменів із порушеннями зору. Він пройде у квітні. Спробуємо здобути там медалі, – розповів  Костянтин Ільніцький.  

Пресцентр Вінницької обласної організації УТОС