Гуляючи мальовничим кутком Львова – Стрийським парком – можна не одразу знайти бібліотеку з гарною історією і фантастичними вікнами. А ми знайшли. Завідуюча бібліотекою Віра Іванівна завжди рада будь-якій діяльності в бібліотеці. А ми раді перетворити бібліотеку в справжній інклюзивний освітньо-бібліотечний простір, де незрячі зможуть взаємодіяти зі зрячими – працювати та відпочивати.
Поруч розташована одна з чотирьох українських шкіл-інтернатів для дітей з вадами зору. Охочі старшокласники можуть з допомогою супроводжуючих волонтерів відвідувати заняття з англійської мови, а також вчитися ходити зі тростиною в межах парку. Також вже зараз ми організовуємо перегляди фільмів з тифлокоментарем (для незрячих), літературні та літературно-музичні вечори.
Проте бібліотека потребує реконструкції. Міська влада виділяє кошти лише на капітальний ремонт – адже протікає дах, та й вікна доводиться досить щільно утеплювати.
Ми ж хочемо з допомогою професійних архітекторів спланувати та виконати реконструкцію приміщення (рельєфні доріжки та яскраві фарби, відсутність гострих кутів, щоб незрячі та слабозорі могли легко орієнтуватися в нашому просторі), проводити освітні заходи та налагодити спільну працю зрячих та незрячих, спрямовану на отримання заробітку, зокрема через озвучування аудіокниг в звуковій кімнаті.
Наша команда:
Роман Боренько – віце-президент ГО “Інститут українських студій” з локального розвитку, фріланс-програміст
Марія Весна – графічний дизайнер, менеджер подій
Ольга Фразе-Фразенко – учасник мистецького відеопродакшину OFF Laboratory
Христина Зуб та агенція “Хочу раю” – дизайнери інтер’єру
викладачі
Христина Чушак – англійська мова
Андрій Вороняк – орієнтування на місцевості
волонтери ГО “Інститут українських студій”
Леся Берездецька, Таня Карнидал, Христина Барабах
Зміст стартапу – інклюзивний коворкінговий простір для зрячих та незрячих
Цільова аудиторія – старшокласники та дорослі, зрячі та незрячі
Мета – вчитися і працювати разом
Бюждет проекту – це кошти з виграних конкурсів та спонсорські кошти, а також частка від доходів від діяльності членів “Сенсотеки”
У разі виграшу кошти плануємо витратити на:
1. інвентар (комп’ютери, фотоапарат)
2. дофінансування ремонтних робіт
3. послуги викладачів
4. адміністративні послуги
5. обладнання звукової кімнати