Чернівецька обласна організація УТОС інформує про проведену роботу у серпні 

У серпні поточного року Іван Фестрига прийняв участь в роботі засідань:

  • кластера “Без бар’єрність”
  • координаційної ради громадських організацій при головному обласному управлінні праці,
  • комітету забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Наша активна участь у роботі цих організацій допомагає  обласному правлінню оперативно вирішувати проблеми осіб з інвалідністю по зору. Так на останньому засіданні комітету доступності мною було піднято питання ремонту проїжджої частини, відновлення тротуарів та модернізацію вуличної стічної каналізаційної  мережі в районі компактного проживання членів УТОС. В кінці серпня така робота розпочалась, її закінчення очікується на при кінці вересня.  Виконання запланованих робіт дозволить вирішити такі питання як: збільшення пропускної  можливості вуличної каналізаційної мережі, монтаж нових звукових світлофорів; відновлення попереджуючих та направляючих тактильних доріжок, встановлення понижуючих бордюрів, відновлення дорожніх знаків, що дозволить суттєво покращити орієнтування та пересування осіб з порушеннями зору в районі компактного  проживання незрячих.

  • розпочали роботу з департаментом соціальної політики Чернівецької міської ради про включення в перелік громадських робіт на 2024 рік диспетчера служби супроводу з метою працевлаштування осіб з порушеннями зору;
  • проведено зустріч з адміністрацією КП  “Чернівецьке тролейбусне управління” стосовно видачі транспортних карток працівникам обласної організації УТОС які здійснюють супровід  осіб з інвалідністю першої групи.
  • продовжено безпосередньо на головному підприємстві Чернівецького УВО УТОС оформлення та видачу транспортних карток Чернівчанина, такою послугою скористались понад 45 членів УТОС.
  • проведено зустріч з  представниками поліції та адміністрацією ринку «Головний» про ліквідацію стихійної торгівлі  поблизу гуртожитку головного підприємства УВО УТОС та дотримання водіями які обслуговують ринок права осіб з інвалідністю за зором безперешкодного переходу з тростиною.
  • проведено аудит доступності для осіб з інвалідністю за зором культурно-мистецького центру імені Івана Миколайчука.

ПРОДУКТОВІ НАБОРИ: В умовах воєнного стану вразливі верстви населення потребують перш за  все забезпечення їх продуктами харчування та іншої допомоги. В червні 2023 року 315  членів Чернівецької обласної організації УТОС були забезпеченні продуктовими наборами, від благодійного фонду «Вікторія» одержано та розподілено 106 продовольчих наборів.

ОЗДОРОВЛЕННЯ: Релігійна громада (помісної церкви) християн віри євангельської пятидесятників оздоровила на базі відпочинку с. Бояни» Сонячна долина» 23  члена УТОС.

МАТЕРІАЛЬНА ДОПОМОГА: 226 осіб з інвалідністю першої групи членів УТОС Чернівецької обласної організації  щомісячно в продовж року отримують по 600 грн. від Чернівецької міської ради.

ПОКРАЩЕННЯ УМОВ ПРОЖИВАННЯ: за клопотанням ЧОО УТОС покращені умови проживання двох членів УТОС в будинку пристарілих Заставнянського району.

РОБОТА СЛУЖБИ СУПРОВОДУ. В серпні 2023 року продовжувала працювати в Чернівецькій обласній організації УТОС служба супроводу осіб з інвалідністю за зором. На фінансування роботи служби супроводу було виділено 15 038 грн коштів з міського бюджету та центру зайнятості. За ці кошти в було прийнято в відповідності з наказом  по трудовій угоді дві особи з числа безробітних.

За період роботи служби супроводу в  серпні 2023 року було надано  послуги 330 особам з інвалідністю за зором мешканцям Чернівців. Працівники служби супроводжували незрячих до лікарень, поліклінік, аптек, будинків побуту, бібліотек, державних установ та за потреби проводжали на вокзал чи зустрічали на вокзалі. Також працівники служби супроводу допомагали незрячим відвідувати заходи, які проводили громадські організації УТОС.

Функції диспетчера та контроль роботи служби супроводу здійснювала голова правління Чернівецької ВПО УТОС О.Г. ОСТАФІ.

Іван Фестрига, голова Чернівецької ОО УТОС