Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації своїм листом від 08.06.2015 №03-28/2241 попередив директорів навчальних закладів інтернатного типу обласного підпорядкування про можливі зміни в організації праці навчально-виховних комплексів, оскільки відповідно до вимог статей 97 та 103-2 Бюджетного кодексу України і Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» від 14 січня 2015 року №6, за рахунок субвенцій не можуть фінансуватись дошкільні підрозділи навчально-виховних комплексів.
Лист із попередженням співробітників від обласного департаменту освіти отримали 8 дошкільних підрозділів харківських обласних спеціальних навчально-виховних комплексів, серед них: для дітей з вадами слуху, глухих, вадами зору (слабозорих і з тяжкими порушеннями зору), з проблемами розумового розвитку і мовлення.
Директор департаменту освіти та науки Анатолій Бабічев після здійнятого батьками галасу, звернень до голови ОДА, заспокоює: «До початку навчального року влада спробує вирішити юридичні колізії, пов’язані з нововведеннями до Бюджетного кодексу».
«Згідно з цією постановою, субвенція може витрачатися тільки на шкільні підрозділи, тобто дитячі садки не можуть фінансуватися. Відповідно, якщо ми залишимо фінансування з цієї субвенції, то це буде нецільове використання коштів. Є два варіанти вирішення цієї проблеми: перший – зміни до постанови рішення Кабінету міністрів щодо використання освітньої субвенції, а другий – виділення додаткових коштів з обласного бюджету. Я певен, що питання буде вирішено позитивно», – каже Анатолій Бабічев.
Батьки, попри обіцянки чиновників, продовжать оббивати урядові кабінети, омбудсмена з прав людей з інвалідністю та адміністрації президента України з проханням не допустити закриття єдиного на Сході України дошкільного підрозділу з цілодобовим перебуванням незрячих дітей.