Світло дружньої зустрічі

Колись, 13 листопада далекого 1745 року, народився Валентин Гаюї — видатний педагог, науковець, людина великої, щирої душі. Це він вперше в історії організував навчання для незрячих. Тож саме його день народження і став Міжнародним днем незрячих, який світ відзначає вже сорок років.

Актова зала Київського учбово-виробничого підприємства №4
Актова зала Київського учбово-виробничого підприємства №4

Саме 13 листопада 2024 року у стінах Київського учбово-виробничого підприємства №4 відбувся урочистий захід, присвячений міжнародному Дню незрячих. Цього дня в актовій залі зібралося багато людей, практично увесь колектив підприємства, а також ветерани, які присвятили йому свій трудовий шлях. Хоча на вулиці стояла похмура, прохолодна погода, у залі було тепло і в прямому, і в переносному сенсі цього слова. Керівництво подбало про опалення, а присутніх частували гарячим чаєм та кавою з солодощами. Добрі почуття та теплі емоції для друзів і всього колективу люди принесли з собою, бо можливість зустрітися у цей нелегкий час є цінною, як ніколи.

День незрячих, звичайно, не свято, але це ще один привід нагадати суспільству про тих, хто не бачить, про їх потреби та проблеми. На жаль, навіть у такий день далеко не усі «сильні світу цього» здатні це зробити. Але до нас завітали почесні гості, люди, які ставляться до незрячих із розумінням, прагнуть підтримати їх у цей нелегкий час і вже багато разів доводили це реальними справами.

На заході були присутні: начальник Управління соціальної та ветеранської політики Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації — Соя О. В.; начальник Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації — Соя Т. М.; заступник начальника Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації — Лазаренко А. О.; директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дарницького району міста Києва — Дорошенко В. Г. та голова Дніпровської районної організації ветеранів України — Павленко А. М. Від імені депутата Київради О. Г. Міщенка завітав його помічник А. В. Нємцев. Підприємство також відвідав Голова Всеукраїнської профспілки захисників України, спортсменів та працівників сфер — Бизов С. С.

На початку заходу голова первинної організації підприємства Ольга Павлівна Бойко тепло вітала усіх присутніх і нагадала історію Міжнародного дня незрячих. Попри усі випробування, які принесла війна, наше підприємство живе та бореться. На обліку у виробничій первинній організації перебуває понад 280 осіб. Ольга Павлівна розповіла про відродження трудової діяльності на підприємстві після найважчих перших місяців війни, та про наполегливу, плідну співпрацю організації з органами влади різних рівнів щодо захисту потреб та інтересів незрячих.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих захисників та захисниць України. Колектив та почесних гостей вітав директор підприємства Віталій Борисович Хіміченко. Керівництво підприємства робить усе можливе задля того, аби люди працювали, а інтереси наших колег із порушеннями зору були захищені якомога краще не лише на підприємстві, але й за його стінами. У цьому нам допомагають наші шановні друзі, учасники заходу, для кожного з яких у Віталія Борисовича знайшлося добре слово. Почесними грамотами від місцевої влади були відзначені: Бойко О. П., Жилкіна А. В., Лещенко Г. О., Нестеренко О. М., Нещерет А. А., Пархоменко Н. В., Резвін Л. В., Титарчук М. М, Фарбун Н. Б., Хіміченко В. Б., Цаплій С. М., Чуприна О. М.

Відбулося урочисте прийняття у ряди ветеранів УВП №4 Титарчука М. М. та Ткаченка С. П. Щиро вітали Ющенка В. М., який відзначив сорокарічний ювілей роботи на нашому підприємстві.

вручення нагород

А окрім того, керівництво Дніпровського та Дарницького районів надало продуктові набори тим з наших колег, хто проживає в цих районах.

Голова профспілкової організації Ольга Чуприна передала привітання від імені голови Київської міської профспілкової організації працівників комунального господарства Віктора Сурмака.

В усіх виступах пролунали добрі слова, запевнення в тому, що усе можливе для підтримки наших працівників буде зроблено, і не лише у цей день. Запорукою цьому є реальні справи та плідна співпраця, яка пов’язує наш колектив з поважними друзями.

По закінченню урочистої частини розпочався концерт. Як усі скучили за виступами наших аматорів, їх дзвінким співом та щирою декламацією. Тож концерт пройшов із небувалим успіхом.

У програмі взяв участь вокальний ансамбль у складі Володимира Бензеля, Тетяни Романенко, Ольги Гвоздик, Ніни Головченко та Юлії Прищепи. Керівник ансамблю — Віталій Головченко. Виступали солісти: Ірина Дем’янова, Тетяна Романенко, Ольга Гвоздик, Раїса Піхоцька, Віктор Костюк, Світлана Печерська та Діана Кирилова.

На висоті були й декламатори підприємства: Ольга Чуприна, Вікторія Герасименко, Людмила Литвиненко, Таміла Кущенко, Галина Назарина, Алла Жилкіна.

Окремо хотілося б відзначити виступ чарівної гості заходу Іванни Братусь. Психолог, композиторка, співачка, автор надзвичайно мелодійних та щирих пісень, Іванна Братусь виконала дві пісні на слова Євгенія Познанського, а також і свої власні. Зал був у захваті й не хотів відпускати Іванну зі сцени.

Біля входу у зал було розгорнуто виставку творчості наших митців, на якій милують око вироби: Вікторії Герасименко, Валентини Давидюк, Алли Жилкіної, Любові Марченко, Людмили Рябченко та Надії Хачко. Поруч розташувалася книжкова виставка, присвячена творчості незрячих письменників. Один з експонатів — нова збірка поезії Євгенія Познанського «Янгол віри й натхнення», яка вийшла цього року. Під час заходу автор особисто подякував спонсорам, які оплатили видання, та вручив їм примірники з автографом.

Захід залишив надзвичайно добрі та теплі враження в усіх присутніх, і хоча відзначали День незрячих, але світла у душах людей побільшало.

Тезей, «Промінь»