Арт-терапія у системі психоемоційної підтримки осіб з інвалідністю в умовах військового стану

24 червня 2022 року у Полтавській ОУНБ ім. І. П. Котляревського відбувся семінар з арт-терапії під назвою «Арт-терапія у системі психоемоційної підтримки осіб з інвалідністю в умовах військового стану» , який організовано Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих.

Арт-терапія − метод психотерапії, що використовує для лікування і психокорекції художні прийоми і творчість, такі як малювання, ліплення, музика, фотографія, кінофільми, книги, акторська майстерність, створення історій і багато іншого. Спектр проблем, для вирішення яких може бути використана техніка арт-терапії, достатньо широкий: внутрі- і міжособистісні конфлікти, кризові стани, травми, втрати, психосоматичні розлади, розвиток креативності, розвиток цілісності особи та інше.

Захід розпочала з вітального слова керівник проєкту Марина Бабець. Вона підкреслила важливість проведення заходу, спрямованого на опанування знань, умінь та навичок, що допоможуть людям самостійно покращувати власний емоційний стан, особливо під час війни, коли усі мешканці нашої країни постійно тією чи іншою мірою перебувають у стресовому стані, щоденно чують звуки сирен, наповнюються негативною інформацією, а ті громадяни, які знаходяться у зоні активних бойових дій, здригаються від вибухів, пострілів тощо.

Семінар, проведений арт-терапевтом Наталією Дідою та її помічницею волонтером Ольгою Зуб.

Наталія Діда у 2014 році сім з половиною місяців знаходилася у Луганську під обстрілами та подавала теоретичний матеріал через призму власного досвіду.

На фото: доповідачка , арт-терапевт Наталія Діда. Сесія 1. Особливості психоемоційного стану людей, постраждалих від військових дій.

Про важливість застосування антистресових методик для його покращення свого стану учасники дізнались під час першої сесії “Особливості психоемоційного стану людей, постраждалих від військових дій”. Практично кожна людина (незалежно від свого віку) може брати участь в арт-терапевтичній роботі, яка не вимагає від неї яких-небудь здібностей до образотворчої діяльності або художніх навиків.

На фото: Учасниці семінару за столом застосовують на практиці нові методики.

Друга сесія мала назву “Успішний досвід арт-терапевтичних практик у покращенні психоемоційного стану людей, постраждалих від військових дій. Практики, які будуть допоміжними для осіб з інвалідністю”.

Під час третьої сесії відбувся майстер-клас з виготовлення іграшки – антистрес, які учасники робили власноруч. Це прекрасний спосіб розслабитися. Ці іграшки дуже корисні як для дорослих, так і для маленьких дітей. Вони не тільки допомагають зняти нервову напругу, але і сприятливо впливають на розвиток дрібної моторики.

На фото: Арт-терапевт скеровує роботу незрячого учасника семінару як правильно зробити іграшку – антистрес

Між сесіями відбулась кава-брейк, де усі охочі мали змогу пригоститися та поспілкуватися.

В ході кожної з сесій учасники отримували теоретичні знання та виконували практичні вправи, спрямовані на покращення психоемоційного стану під час війни, вправи, які допомагають заспокоїтися, під час надмірної психо-емоційної напруги, а саме: руханки, дихальні та арт-терапевтичні вправи.

На фото: загальне фото учасників семінару

 

Такі заняття приносять задоволення як учасникам так і терапевтам.

Арт-терапевтичні заняття дозволяють вирішувати важливі психотерапевтичні завдання. «Лікувальний» ефект досягається завдяки тому, що в процесі творчої діяльності створюється атмосфера емоційної теплоти, доброзичливості, емпатійного спілкування, визнання цінності особи іншої людини, турбота про неї, її відчуттів, переживання. Виникають відчуття психологічного комфорту, захищеності, радості, успіху. В результаті мобілізується цілющий потенціал емоцій.

 

Захід відбувся в рамках проєкту “Криза в Україні: реагування та відновлення з урахуванням інвалідності”, який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму осіб з інвалідністю.

#НАІУ #EDF #CBMGlobal #допомога #Переможемо #СТОЇМО #Не_словами_а_справами #війна_росії_проти_УКРАЇНИ