День Соборності у Вінниці відзначили святковим концертом 

22 січня – величний день в історії України. В 1919 р. у Києві проголосили Акт злуки, яким об’єднали Українську Народну Республіку та Західно-Українську Народну Республіку. Він ознаменував об’єднання Сходу і Заходу України в одну соборну державу. Ця історична подія продемонструвала безсилля ворога у його спробах роз’єднати наш народ і затвердила прагнення українців до етнічної та територіальної єдності.

Колективна фотографія

День соборності України на Вінницькому УВП УТОС відзначили традиційним концертом художньої самодіяльності. Історичний екскурс у свято здійснив тотально незрячий бібліотекар Леонід Кучерук. На диво для необізнаних, він чудово оперував фактами і цифрами. Адже Леонід має чудову пам’ять.

-День Соборності є дуже актуальним в зв’язку із війною. Ми маємо усвідомлювати всі виклики, які повстають перед суспільством. Це розширює наше пізнання української ідентичності,- сказав Леонід Кучерук.      

Представники колективу художньої самодіяльності не лише співали і декламували вірші, але й ділилися емоціями щодо свята і власним ставленням до нашої держави.

– Україна – багатостраждальна держава. Ми прагнемо Перемоги і її подальшого розвитку, – сказала керівник художньої самодіяльності підприємства незрячих Наталя Слюсарчук.     

Наталія Філюк прочитала вірш «Моя Україна» незрячого поета Віталія Гребенюка.      

-Я є не лише патріотом своєї держави, але й «фанатом» української мови і культури. Без цього не може бути справжньої країни, – сказала Наталія Філюк.      

Пресцентр Вінницької обласної організації УТОС