ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ІНВАЛІДІВ ТА ВЕТЕРАНІВ

28 лютого Фонд соціального захисту інвалідів і Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції  провели засідання Робочої групи щодо розподілу державного фінансування на 2017 рік за програмою «Фінансова підтримка громадських об’єднань інвалідів та ветеранів, заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні». Така державна підтримка здійснюється щороку згідно «Закону про державний бюджет» та Постанови Кабміну №176 і виділяється лише для всеукраїнських громадських організацій.

Цього року загальна сума фінансової підтримки, порівняно з минулим 2016 роком, не змінилася. Це 81 млн. 134 тис., з них 57 205 500 грн для організацій інвалідів. А 19 млн. 973 тис. організаціям ветеранів та воїнів АТО, цю суму було розподілено серед тридцяти дев’яти зазначених всеукраїнських об’єднань. Державна фінансова підтримка використовується лише за цільовим призначенням. Наприклад, ці кошти фінансують невиробничі структури таких потужних організацій як УТОС  і УТОГ, що передбачені на матеріальне заохочення (зарплату), а також спрямовані на реабілітаційні заходи, що проводяться громадськими об’єднаннями протягом року.

На засіданні Робочої групи з розподілу фінансової допомоги серед організацій інвалідів були присутні представники двадцяти трьох об’єднань. З них три організації (УТОС, УТОГ і «Національна асамблея інвалідів») у цьому розподілі ідуть окремим рядком і на них виділено понад 43 мільйона. Під час розподілу фінансової підтримки не всі організації погодились з виділеними їм коштами. Зокрема, Українське товариство глухих категорично не згодне із сумою 12 млн. 709 тис. Також не погодилась з розміром фінансування на 2017 рік, у 55 тисяч, молода організація   «Правозахисна спілка інвалідів». При цьому з’ясувалося, якщо організація утворилася нещодавно, то вона не отримує більше п’ятидесяти тисяч на рік.

– Цього разу розподіл фінансової підтримки пройшов біль-менш спокійно, ми діємо в рамках чинного законодавства, – зазначила під час Робочої групи перший  заступник директора Фонду соцзахисту, Любов Миколаївна Ріяко. – Звичайно, майже всі організації не задоволені бюджетними коштами на цей рік. Багато хто подавав заявку на виділення значно більших сум, але вони залишилися на рівні минулого року, хоча соціальні стандарти сьогодні набагато   зросли…

За словами представників організацій інвалідів, у цьому році вони будуть активніше відстоювати свої інтереси та потреби й добиватися збільшення фінансування на наступний 2018 рік.

А щоб отримати цьогорічні кошти розподілом все не закінчується. Це лише пропозиція, яку Фонд соцзахисту інвалідів разом зі Службою ветеранів та учасників АТО подає на затвердження до Міністерства соціальної політики. Якщо воно погодиться з таким розподілом, кошти ще  мають пройти певні процедури: затвердження бюджетного паспорта, здійснення плану асигнування на рік і помісячно, а потім пройти через Фонд і казначейські служби, де  організації їх зможуть отримати. Як показує практика, останнім часом люди з інвалідністю на початку року чекають на фінансування по три-чотири місяці.

Треба зазначити, що державне фінансування на 2017 рік для Українського товариства сліпих таке ж саме, як і в минулому, 2016, році. Ця сума становить 25 млн. 932 тис. 300 грн.

Н.Щербань

Інформація щодо видатків у 2016 році за програмою «Фінансова підтримка громадських об’єднань інвалідів та ветеранів, заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні»