УТОС І УТОГ ОТРИМАЮТЬ ДОДАТКОВЕ ФІНАНСУВАННЯ НА ЦЕЙ РІК

28 серпня 2017 року відбулося засідання Робочої групи з надання пропозицій Мінсоцполітики щодо розподілу коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку громадських об’єднань інвалідів та ветеранів, що мають статус всеукраїнських (далі – Робоча група), співголовою якої є директор Фонду соціального захисту інвалідів Линдюк О.А.

З 02.08.17 набрав чинності Закон України від 13.07.2017 № 2137 – VIII “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”. Цим Законом передбачено збільшення на 20 млн. грн. видатків за програмою 2501220 “Фінансова підтримка громадських об’єднань інвалідів та ветеранів, заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні”, а саме: за окремим рядком “фінансова підтримка Національної Асамблеї інвалідів України, підприємств і організацій невиробничої сфери Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих”.

Фондом 15.08.17 проведено нараду, на якій розглянуто узгоджену пропозицію УТОС, УТОГ та НАІУ щодо розподілу цих коштів. Нарада пройшла за участю голови Українського товариства глухих Чепчиної І.І., голови Українського товариства сліпих Більчича В.М. та Генерального секретаря ВГО “Національна Асамблея інвалідів України” Назаренко В.М., а також представників Фонду.

Генеральний секретар ВГО “Національна Асамблея інвалідів України” Назаренко В.М. від імені організації відмовилася від додатково виділених коштів та повідомила, що не заперечує проти розподілу коштів виключно між УТОГ та УТОС.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.12 № 176 (зі змінами) та із врахуванням листа Міністерства соціальної політики України від 10.08.17 №813/0/131-17 на розгляд Робочої групи було надано пропозиції щодо розподілу додаткових коштів із застосуванням єдиного підходу.

Нагадуємо, що на початок 2017 року за вищезгаданим напрямком було затверджено кошти у сумі 43 341,5 тис. грн., після внесення змін – 63 341,5 тис. гривень.

На сьогодні розподіл між цими організаціями затверджений наступним чином: фінансова підтримка НАІУ – 4 700,0 тис. грн., УТОС – 25 932,3 тис. грн., УТОГ – 12 709,2 тис. гривень. Від присутніх представників громадських об’єднань інвалідів виступали:

Вознюк О.Г., який висловився щодо необхідності внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку громадських об’єднань інвалідів та ветеранів, заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.12 №176 (зі змінами), та запропонував перенести засідання Робочої групи на тиждень з метою вивчення діяльності Українського товариства глухих, з якою він не ознайомлений, та розподілити кошти, які запропоновано виділити для УТОГ, на інші громадські об’єднання осіб з інвалідністю.

Чепчина І.І. запросила Вознюка О.Г. на захід товариства до Міжнародного дня глухих, який відбудеться у вересні 2017 року, де він матиме змогу ознайомитися з діяльністю товариства, яке створено у 1933 році.

Заступник директора Фонду соціального захисту інвалідів Кисляк І.О. зауважила, що на сьогодні відсутні законодавчі підстави щодо перенесення засідання Робочої групи або розподілу коштів на громадські об’єднання осіб з інвалідністю, крім як на Українське товариство глухих, Українське товариство сліпих та ВГО “Національна Асамблея інвалідів України”, а також поінформувала про критерії розподілу коштів між цими організаціями, які враховувалися під час підготовки пропозицій щодо розподілу додаткових коштів, а саме:

– кількість осіб з інвалідністю з числа членів організації в регіонах, які потребують (потребуватимуть) отримання допомоги та послуг;

– кількість об’єктів невиробничої сфери товариств;

– чисельність осіб, працюючих на підприємствах та організаціях невиробничої сфери, у тому числі осіб з інвалідністю;

– розмір середнього матеріального заохочення станом на 01.07.17;

– сума коштів, яка надійшла до товариств у І півріччі 2017 року з інших джерел.

Назаренко В.М. підтвердила позицію організації щодо розподілу додатково виділених коштів виключно між УТОГ та УТОС та запропонувала активізувати роботу всіх заінтересованих сторін, зокрема громадських об’єднань осіб з інвалідністю, щодо удосконалення постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.12 №176.

Голова ЦП УТОС Більчич В.М. звернувся до членів Робочої групи з проханням підтримати узгоджену пропозицію, оскільки за рахунок цих коштів у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.12 №176 буде збільшено розмір матеріального заохочення працівників непромислової сфери УТОС, який на сьогодні не досягає мінімального.

Таким чином, було вирішено затвердити пропозиції Робочої групи з розподілу бюджетних призначень, визначених у Законі України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, з урахуванням змін, внесених Законом України від 13.07.17 № 2137 – VIII “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, а саме:

-на фінансову підтримку підприємств і організацій невиробничої сфери Українського товариства сліпих – 12 млн. гривень;

-на фінансову підтримку підприємств і організацій невиробничої сфери Українського товариства глухих – 8 млн. гривень.

ГОЛОСУВАЛИ: “за” – 51, “проти” – 1, “утрималися” – 1.