Юні вінницькі шахісти позмагалися із незрячими у незвичному матчі

На базі Вінницького УВП УТОС діє шахово-шашковий клуб. Там під керівництвом досвідченої тренерки із порушеннями зору Наталії Філюк близько 20 людей мають можливість позмагатися в інтелектуальні ігри і потренуватися. Але цього разу незрячі грали не між собою, а запросили на незвичний поєдинок юних шахістів.

Матч юних вихованців шахових клубів «Романтик» (філія МДЮСШ № 6) і «Пішак» (Палацу проти незрячих був присвячений Дню захисту дітей. Його спільними зусиллями влаштували Вінницьке УВП УТОС, Вінницька обласна організація УТОС, Вінницький обласний осередок Спортивної федерації незрячих України за підтримки депутата Вінницької міської ради Андрія Андрєєва.

На урочистому відкритті перед учасниками дружньої зустрічі виступили юні вихованці студії естрадного вокалу «Victoria». Дівчата чудово проспівали українські та іноземні композиції, налаштувавши всіх позитивно.

Фотографія шахового матчу

Матч проходив у два тури «стінка на стінку». В кожній команді грали по вісім спортсменів. Серед юних учасників зустрічі були доволі титуловані шахісти. Приміром, віце-чемпіон України серед юнаків до восьми років Юрій Перепелиця або призерка чемпіонату області серед наймолодших дівчат Анастасія Чепка.

Не дивно, що за підсумками матчу впевнено перемогли діти. У збірній незрячих найкращий результат (1,5 очки із 2 можливих) показала Наталія Філюк. Вона своїм прикладом надихала учнів на подальшу роботу і покращення результатів.

— Переважно треную шахістів індивідуально. Так зручніше. Раніше я активно грала в звичайних відкритих турнірах у Вінниці, але через пандемію і війну призупинила участь у них, —  розповіла Наталія Філюк.

Урочисте закриття проводив директор Вінницького УВП УТОС і голова Вінницького обласного осередку Спортивної федерації незрячих України Костянтин Ільніцький. Команди отримали красиві Кубки, а всі гравці – медалі і цінні подарунки. Також організатори підготували для учасників матчу і юних глядачів «солодкий стіл».

— Ми вдячні за сприяння голові міського спорткомітету Сергію Краєвському і депутату міської ради Андрію Андрєєву. Завдяки їхній підтримці маємо можливість організовувати цікаві спортивні заходи, — сказав Костянтин Ільніцький.