НА БУКОВИНІ КВІТНУТЬ ВІЗЕРУНКИ

Музично-поетичний фестиваль «Буковинські візерунки» – святкове масове реабілітаційне дійство з демонстрацією творчих досягнень музичного та поетичного мистецтва аматорських колективів та окремих виконавців з вадами зору.

Завдання фестивалю – об’єднання інвалідів по зору навколо пісні та поетичного слова, залучення до конкурсно-розважальних програм фестивалю тотально незрячих (особливо молоді), сприяння розвитку творчої активності, впевненості і розкутості, самовираження і самовдосконалення.

Мета фестивалю – інтелектуальний розвиток та духовне збагачення, досягнення вищого рівня творчої і виконавської майстерності учасників художньої самодіяльності, обмін досвідом творчої роботи.

Ідея фестивалю – популяризація творчості митців Буковини, зокрема незрячих авторів та виконавців.

Це велике святкове дійство відбулося з 28 червня по 1 липня 2018 року на Буковині. Присвятили його чернівчани 85-річчю створення УТОС. У XIV Всеукраїнському музично-поетичному фестивалі взяли участь представники з Дніпра, Рівного, Харкова, Івано-Франківська, Коломиї, Луцька, Львова, Вінниці, Кам’янця-Подільського, Маневичів та Буковини. Не так важливо, хто з них постійний учасник, а хто приїхав вперше і які твори виконували – всі вони чудові, талановиті відкриті, світлі, одержимі любов’ю до мистецтва люди, які власними силами створили свій пісенний дивосвіт і подарували його глядачам.

Традиційно розпочався фестиваль концертною програмою, яка відбувалася в приміщенні клубу Чернівецького УТОС. Концерт тривав майже чотири години без перерви. Але для усіх присутніх він промайнув наче одна щаслива творча мить. Народні, ліричні, патріотичні та жартівливі пісні, щире поетичне слово та гумористичні мініатюри полонили душі і серця всіх глядачів.

На затишному подвір’ї головного Чернівецького підприємства усіх учасників очікували автобуси, щоб доставити їх у мальовничий куточок Буковини – село Репужинці Заставнівського району, де знаходиться відомча база відпочинку «Буковий гай». Саме тут традиційно відбувається продовження фестивалю.

Постійні організатори фестивалю – Чернівецька обласна організація УТОС, керівництво головного підприємства Чернівецького УВО УТОС, громадські організації, працівники клубу подбали про те, щоб перебування учасників на відомчій базі було комфортним і затишним.

Гості фестивалю відзначили надзвичайну теплоту зустрічі, уваги до кожного учасника. Свідченням цього є нагородження за номінаціями з невеличкими подарунками кожному виконавцю.

Організатори та працівники відомчої бази доклали максимум зусиль для того, щоб перебування учасників на базі було цікавим та змістовним: вечори відпочинку, конкурсно-розважальні програми, дружні бесіди, дискотеки, обмін враженнями, задушевні пісні. Цьогорічний фестиваль подарував море позитивних емоцій і приємних вражень, щиру пісню і живе спілкування, заради якого варто долати найдовші відстані і за будь-яких погодних умов.

Можливо несприятливі погодні умови внесли свої корективи у роботу фестивалю, але протягом усіх вечорів у всіх був чудовий піднесений настрій, посмішки на обличчях і лунала щира задушевна пісня.

Усі учасники усвідомлюють актуальність мистецьких фестивалів у теперішньому часі, адже це унікальна можливість проявити себе, зустрітися з друзями, поділитися талантами та досягненнями.

Параска Дутчак, м. Чернівці.