Полтавська обласна організація подає звітні показники про роботу організації та її структурних підрозділів з 1 лютого 2024 року по 29 лютого 2024 р. включно. Інформація про заходи та іншу роботу первинних організацій додається. Щодо роботи обласної організації у продовж звітного періоду повідомляємо наступне:
Полтавська обласна організація УТОС координує діяльність структурних підрозділів організації, які працюють у воєнний час, надають підтримку членам УТОС, у тому числі ВПО, які є членами Товариства, переїхали з інших областей: надаються консультації, послуги та розподіляється і видається спонсорська допомога (продукти, речі, тифлозасоби), проводяться заходи соціальної підтримки, спрямовані на задоволення нагальних потреб членів Товариства у тому числі, ВПО, а також заходи спрямовані на зняття емоційної напруги, спричиненої війною, тощо.
Протягом зазначеного періоду проведено 17 консультацій з проблемних питань, з якими зіткнулися голови структурних підрозділів та члени місцевих осередків УТОС.
Проводиться робота по покращенню інфраструктурної доступності та створенню безпечних умов пересування осіб з інвалідністю по зору у місцях масового пересування осіб зазначеної категорії громадян. Напередодні війни, у лютому 2022 року було розпочато встановлення огороджувальних конструкцій, які убезпечують рух осіб з інвалідністю по зору, а також сприяють уникненню конфліктних ситуацій з водіями транспортних засобів, у тому числі власників приватних авто, які залишають свій транспорт на пішохідній частині вуличної мережі. Наразі, коли Полтава стала хабом, кількість автотранспорту збільшилася, маршрути ,частину маршруту, яку встигли огородити до 23 лютого 2022 року, водії автотранспорту не можуть використовувати під місце для незаконних стоянок, чим не заважати вільно рухатися незрячим, а також усунуто можливість для виникнення конфліктних ситуацій, а також пошкодження приватного авто транспорту, шляхом нанесення подряпин тростинами, за допомогою яких незрячі орієнтуються на маршруті. У даний час Полтавська обласна організація УТОС працює над тим, щоби компетентні владні структури відновили продовжили розпочаті напередодні війни роботи. Ведеться робота по сприянню у відновленні роботи звукового супроводу світлоформних об’єктів у Полтаві, які було вимкнено напочатку введення військового стану.
Участь Голови правління у заходах, організованих командою Тетяни Ломакіної, Радника – уповноваженого Президента України з питань безбар’єрності, які проводилися в режимі онлайна на платформіzoom.
20.02.2024 р. Обговорення положення про місцеві ради безбар’єрності
22.02.2024 р. обговорення пріоритетів та планів щодо реалізації національної стратегії безбар’єрності у 2024 році.
Упродовж звітного періоду Головами правлінь Полтавської ТПО УТОС, Кременчуцької ТВПО УТОС, Лубенської ТВПО УТОС постійно велася співпраця з владними структурами ОТГ області, надавалися консультації членам організації з проблемних питань, з якими вони зіткнулися, а також було максимальне з можливого в межах компетенції сприяння у вирішенні проблемних питань осіб, які звернулися за допомогою.
Організація звертається за допомогою до меценатів та спонсорів, а також до різних благодійних фондів та організацій. На жаль, одиниці з них допомагають у вирішенні питань, спрямованих на задоволення соціальних потреб осіб з інвалідністю по зору, що продовжують залишатися за місцем проживання у регіоні, що потерпає від звуків сирен, підвищення цін на товари першої необхідності тощо. При цьому є яскраві приклади позитивних результатів:
- Протягом місяця для членів Полтавської ТПО УТОС та членів їхніх сімей проведено шістнадцять заходів. У тому числі 6 заходів соціальної підтримки, 4 заходи духовної підтримки, 3 рекреаційні сесії для дорослих, одна зустріч-з незрячими з різних куточків України, які належать до християн, баптистів незареєстрованих. У Чемпіонаті області з шахів серед спортсменів з інвалідністю усіх нозологій взяло участь чотири чоловіки, члени організації. Чемпіонат було організовано Полтавським регіональним центром «Інваспорт». Один семінар-практикум «Тиск під контролем», проведений в рамках проекту «Задоволення нагальних потреб, що з’явилися чи загострилися під час дії військового стану в Україні, у осіб з інвалідністю по зору, у тому числі ВПО в Полтавській області», який реалізується Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих в рамках співпраці з Громадською спілкою “Всеукраїнське громадське об’єднання “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” в межах впровадження проекту «Криза в Украйні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який ГС «ВГО «НАІУ» реалізує спільно з Європейським Форумом з питань інвалідності (EDF) та Християнською місією незрячих (CBM), відбувся один семінар-практикум для мешканців полтавської ОТГ.
Посилання на інформацію про семінар-практикум
- За кошти Полтавської міської ради та Центру зайнятості надавалися послуги фізичного супроводу мешканців Полтавської ОТГ та осіб, що є ВПО.
- Члени Кременчуцької ТВПО УТОС, які мають першу групу інвалідності по зору, отримали продуктові набори на суму 250 грн. за кошти Кременчуцької ОТГ.
Яскраві події Полтавської ТПО УТОС можна переглянути:
Заходи духовної підтримки від Всеукраїнського християнського місіонерського товариства «Служіння незрячим».
Заходи проведені церквою «Світложиття»
Рекреаційні сесії для дорослих
Зустріч з незрячими християнами з різних куточків України
Голова правління Полтавської обласної організації УТОС Марина БАБЕЦЬ.