У Полтаві відбувся семінар-практикум «Тиск під контролем»

16 лютого 2024 року в клубі ПОГ «Полтавське УВП «Полтаваелектро» УТОС» Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих проведено семінар-практикум «Тиск під контролем» в межах проекту «Криза в Украйні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського Форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (CBM)..

Колективна фотографія

Мета семінару-практикуму: задоволення гострих нагальних потреб осіб з інвалідністю по зору: забезпечення озвученими тонометрами, для щоденного контролю артеріального тиску, підвищення рівня обізнаності користувачів у питаннях особливостей застосування приладу.

Відкрила семінар Голова правління Полтавської обласної організації УТОС, керівник проекту Марина БАБЕЦЬ. Вона розповіла учасникам заходу про проект в цілому та про мету проведення даного заходу зокрема, а також повідомила, що кількість осіб, у яких з’явилася гостра нагальна потреба у озвучених тонометрах під час війни, особливо упродовж останніх кількох місяців істотно зросла, особливо наразі помітно збільшилася кількість потребуючих, що проживають у сільській місцевості.

Теоретична частина семінару-практикуму:

  1. Загальну інформацію про прилад та спосіб його застосування прочитала Асистент керівника проекту Людмила СІЛАЄВА.
  2. Практичні поради, демонстрація застосування приладу. Під час зазначеної сесіїучасникам семінару-практикуму було надано практичні порадипо використанню озвученого тонометра, продемонстровано його роботу на загал.

Практична частина:

набуття навичок користування приладом отримувачами озвучених томнометрів відбувалося за допомогою Керівника проекту Марини Бабець та асистента керівника проекту Людмили Сілаєвої. Вони показували кожному учаснику алгоритми дій з приладом під час проведення вимірювання артеріального тиску.

Блок «Запитання-відповіді» був насиченим запитаннями, пов’язанами з особливостями гарантійного обслуговування приладів, ремонту. Людей цікавило місце розташування сервісного центру тощо.

20 учасників заходу, особи з інвалідністю поважного віку отримали озвучені тонометри.

Під час підбиття підсумків люди дякували за цю важливу для них та дуже необхідну річ.

Клавдія Убий-Вовк розповіла, що прилад допоможе їй самостійно вимірювати артеріальний тиск, якиий часто стрибає через переживання: минулого року вона поховала сина, якому було 47 років. Її старший син – волонтер, а онук, Артем, служе на Донеччині.

Незбудій Ганна Миколаївна сказала, що вона одинока, не може собі дозволити купити озвучений тонометр, а допомогти їй у цьому нікому.

У заході взяло участь 25 осіб.

Дану подію висвітлено у відео на youtube каналі Полтавської обласної організації УТОС

Захід проведено  в рамках проекту «Задоволення нагальних потреб, що з’явилися чи загострилися під час дії військового стану в Україні, у  осіб з інвалідністю по зору, у тому числі ВПО в Полтавській області», який реалізується Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих в рамках співпраці з Громадською спілкою “Всеукраїнське громадське об’єднання “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” в межах впровадження проекту «Криза в Украйні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який ГС «ВГО «НАІУ» реалізує спільно з Європейським Форумом з питань інвалідності (EDF) та Християнською місією незрячих (CBM).