Світлини з Полтавщини за січень 2024 року

Полтавська обласна організація Українського товариства сліпих подає звітні показники про роботу організації та її структурних підрозділів за січень 2024 року. Інформація про заходи та іншу роботу первинних організацій додається. Щодо роботи обласної організації у продовж звітного періоду повідомляємо наступне:

Полтавська обласна організація УТОС координує діяльність структурних підрозділів організації, які працюють у воєнний час, надають підтримку членам УТОС, у тому числі ВПО, які є членами Товариства, переїхали з інших областей: надаються консультації, послуги та розподіляється і видається спонсорська допомога (продукти, речі, тифлозасоби), проводяться заходи соціальної підтримки, спрямовані на задоволення нагальних потреб членів Товариства у тому числі, ВПО, а також заходи спрямовані на зняття емоційної напруги, спричиненої війною, тощо.

Протягом зазначеного періоду проведено 6 консультацій з проблемних питань, з якими зіткнулися голови структурних підрозділів та члени місцевих осередків УТОС.

Проводиться робота по покращенню інфраструктурної доступності та створенню безпечних умов пересування осіб з інвалідністю по зору у місцях масового пересування осіб зазначеної категорії громадян. Напередодні війни, у лютому 2022 року було розпочато встановлення огороджувальних конструкцій, які убезпечують рух осіб з інвалідністю по зору, а також сприяють уникненню конфліктних ситуацій з водіями транспортних засобів, у тому числі власників приватних авто, які залишають свій транспорт на пішохідній частині вуличної мережі. Наразі, коли Полтава стала хабом, кількість автотранспорту збільшилася, маршрути ,частину маршруту, яку встигли огородити до 23 лютого цього року, водії автотранспорту не можуть використовувати під місце для незаконних стоянок, чим не заважати вільно рухатися незрячим, а також усунуто можливість для виникнення конфліктних ситуацій, а також пошкодження  приватного авто транспорту, шляхом нанесення подряпин тростинами, за допомогою яких незрячі орієнтуються на маршруті. У даний час Полтавська обласна організація УТОС працює над тим, щоби компетентні владні структури відновили продовжили розпочаті напередодні війни роботи.

Упродовж січня активно співпрацювали з Міськсвітлом Полтави по питанню відновлення роботи озвучених світлофорів, які вимкнули напочатку війни (Голова правління організації).

Розпочато реалізацію проекту «Задоволення нагальних потреб, що з’явилися чи загострилися під час дії військового стану в Україні, у  осіб з інвалідністю по зору, у тому числі ВПО в Полтавській області», який реалізується Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих в рамках співпраці з Громадською спілкою «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» в межах впровадження проекту «Криза в Украйні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який ГС «ВГО «НАІУ» реалізує спільно з Європейським Форумом з питань інвалідності (EDF) та Християнською місією незрячих (CBM).

Тривалість зазначеного проекту: січень – квітень 2024 р. над його реалізацією працюють: Голова правління організації, керівник проекту, Бухгалтер організації є бухгалтером проекту, а також залучено до роботи асистента керівника проекту, особу з інвалідністю по зору 2-ї групи, члена УТОС.

В рамках зазначеного проекту 26 січня 2023 року у Полтаві проведено семінар «Безпека у темряві».

Участь у заходах НАІУ:

  1. 01.2024 р. робоча зустріч з організаціями, які отримали мікрогрантову підтримку в рамках проекту за підтримки форуму осіб з інвалідністю confirmation (Голова правління, бухгалтер організаіції).
  2. Вебінар «Ментальне здоров’я та психосоціальна підтримка в екстренних ситуаціях» (Голова правління).

Участь у заходах місцевого рівня:

1.16.01.2024 р. Засідання робочої групи Комітету з питань забезпечення безбар’єрного середовища для життєдіяльності осіб з інвалідністю та маломобільних груп щодо впровадження мобільного застосунку «Безбар’єрна Полтавщина» (Голова правління).

  1. взаємодія з комітетом з питань нюансів адаптації застосунку «Безбар’єрна Полтавщина» до потреб користувачів з глибокими порушеннями зору, незрячих та слабозорих людей (Голова правління).
  2. 17.01.2024 р. участь у засіданні Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури (член зазначеного комітету, член Полтавської ТПО УТОС, Світлана Яцюк).

Організація та її структурні підрозділи активно співпрацюють з владою, а також звертається за допомогою до меценатів та спонсорів, а також до різних благодійних фондів та організацій. На жаль, одиниці з них допомагають у вирішенні питань, спрямованих на задоволення соціальних потреб осіб з інвалідністю по зору, що продовжують залишатися за місцем проживання у регіоні, що потерпає від звуків сирен, підвищення цін на товари першої необхідності тощо. При цьому є яскраві приклади позитивних результатів:

Кременчуцька ТВПО УТОС:

Особи з інвалідністю першої групи отримують продуктові набори за програмою турбота на суму 250грн.

Правлінням осередку здійснюється постійна підтримка внутрішньо-переміщених осіб.

Також головою правління проводилася робота по інформуванню членів осередку що до дій під час блекауту в осінньо-зимовий період.

Правлінням осередку було направлино листа до дипутатів міської ради що до надання пільг особам з інвалідністю на оплату ж.к.х.

Данне питання після обговорення на сесії було розглянуте та вирішене позитивно.

Головою правління було проведено зустрічі з представниками перевізників міських маршрутів з приводу перевезення людей з інвалідністю по зору. Узгодили питання перевезення незрячих у приватному транспорті (автобусах, маршрутних таксі).

Після перемовин голови правління з міською владою була досягнута домовленість та виплачена заборгованість у повному обсязі за минулий рік пільговим категоріям за житло.

Лубенська ТВПО УТОС:

Проводилася інформаційна та консультативна підтримка членів організації, проведено  один захід соціальної підтримки та один захід духовної підтримки членів організації Всеукраїнською місією служіння незрячим.

Полтавська ТПО УТОС:

Упродовж звітного періоду проведено 12 заходів: 5 заходів духовної підтримки, 3 заходи соціальної підтримки, 2 рекреаційні сесії для дорослих, 1 семінар, члени організації зі своїми дітьми взяли участь у 1 святковій програмі для малечі.

Упродовж січня 2024 року проведена соціальна робота: відвідування  31 особи на дому. Їм надано продуктові набори від церкви «Світло життя».

1 особа отримала матеріальну допомогу в сумі 5000 грн. на лікування за сприяння Депутатки Полтавської міської ради, Оксани Деркач, після звернення Голови правління організаціїта подання відповідного пакету документів особи.

Про заходи духовної та соціальної підтримки членів Полтавської ТПО УТОС, які організовані активістами організації, підтримала та провела Релігійна громада Церкви Християн євангельської віри «Світло Життя» можна переглянути наступне відео:

рекреаційні сесії для дорослих
На фото проілюстровані рекреаційні сесії для дорослих
колективна фотографія
Заходи духовної підтримки від Всеукраїнського християнського місіонерського товариства «Служіння незрячим».