Рівненська обласна організація УТОС інформує про роботу за квітень 

Рівненська ТПО УТОС. 03 квітня голова правління долучилася до зустрічі ініційованою Департаментом соціальної політики міста по впровадженню Стратегії безбар`єрності. Рівне – пілотне місто отримало унікальну можливість участі у пілотуванні нового формату місцевих Рад безбар’єрності, який стартував в Україні ініційованою Оленою Зеленською.

04 квітня в Рівненській обласній організації УТОС відбулася зустріч з заступницею начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області Тетяною Панащук. Присутні з перших уст отримали відповіді про новини пенсійному законодавстві. Тетяна Ананівна відповіла на всі питання, які цікавили незрячих, дохідливо, хто потребував індивідуально.

10 квітня голова правління взяла участь у стратегічній сесії (онлайн зустріч на платформі ZOOM) за участю стейкхолдерів в напрямку вивчення та аналізу суспільної та громадської безбар’єрності – складової частини, що буде врахована під час розробки Стратегії із створення безбар’єрного простору Рівненської міської територіальної громади.

Постійно з членами первинки проводимо бесіди, інформуємо та надаємо консультацію щодо отримання тифлозасобів та придбання взуття особами з інвалідністю по зору.

18 квітня проведено засідання правління Рівненської ТПО на якому були підняті питання щодо відзначення Великодня, Дня матері та Дня вишиванки.

Відвідано в лікарні та вдома трьох важкохворих членів Товариства.

23 квітня організували вшанування ювілярку, членькиню правління Луїзу Герасимчук з нагоди її дня народження.

Березнівська ТПО УТОС. На початку квітня організована толока по прибиранню прилеглої території та висадження квітів і кущів. В толоці взяли участь члени правління та активні члени первинки.

На постійній основі діє шашково-шаховий гурток.

28 квітня, на Вербну неділю, проведено шаховий турнір.

Рівненська виробничо-первинна організація УТОС спільно з адміністрацією підприємства інформує про проведену роботу та здійснені соціальні послуги за квітень 2024 рік:

3 квітня голова правління взяв участь у засіданні міської робочої сесії з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору.

10 квітня голова правління взяв участь в онлайн ZOOM конференції суспільна громадянська безбар’єрність у Рівненській територіальній громаді.

Розповсюджували безкоштовно щотижнево газету «Сім днів» Рівненської міської ради для членів Рівненської ВПО та ТПО у кількості 49  примірників.

У квітні на Рівненському УВП УТОС працювала служба супроводу незрячих, їх супроводжують на роботу, в медичні та соціальні заклади, аптеки, магазини, бібліотеку тощо. За квітень кількість послуг близько 500.

Правління ВПО УТОС регулярно здійснює моніторинг дотримання правил проживання мешканцями в гуртожитку підприємства та надання послуг мешканцям, та проводить з адміністрацією обговорення нагальних питань на зборах. Проведено ремонтні роботи системи гарячого водопостачання у душевій гуртожитку із заміною деякого обладнання.

Надаються фахові консультації особам з інвалідністю по зору з налаштування та практичного застосування комп’ютерної техніки та сенсорних телефонів.

На постійній основі на підприємстві функціонує бібліотека, яка надає незрячим Рівненської області інформаційні послуги, постійно здійснює видачу аудіокниг (на бабінах, касетах, дисках, флешках), книг шрифтом Брайля, проводиться запис аудиокниг на флешки.

У клубі підприємства щопонеділка проходять християнські зустрічі в яких приймають участь близько двадцяти наших членів Товариства.

29 квітня проведено засідання правління Рівненської ВПО УТОС.

Розглянуто поточний стан на підприємстві, проінформовано про роботу президії та IV пленуму ЦП УТОС.. Прийнято дві особи з інвалідністю по зору в члени УТОС. Видано матеріальну допомогу на суму 2000 грн. фінансової допомоги на лікування чотирьом членам УТОС.

Регулярно надаються консультації членам Товариства з питань змін в законодавстві, юридичних та соціальних аспектів.

Дніпропетровська обласна оргаізація УТОС інформує про проведену роботу у квітні

У квітні продовжилась співпраця з багатьма організаціями для отримання гуманітарної допомоги членами первинних організацій м. Дніпра та Дніпропетровської області.
В Дніпропетровській ТПО для членів УТОС була підготовлена зустріч з представниками церкви “Армія спасіння” та роздані 50 гігієнічних наборів, 5 осіб одержали від ТОВ ПП “Нефтемаш” продовольчі набори, які були доставлені кожному за місцем проживання. Проведена велика робота по підготовці до Великодня, комплектуються продовольчі набори, ведеться робота зі спонсорами, одержані продовольчі товари від ДОБФ “Благословення”, “Chocolate Factory Millennium”, сухі сніданки, вершкове масло, плавлений сир та інше.
11 квітня проведена ZOOM-конференція за участі голів первинних організацій області, директора Фонду соцзахисту людей з інвалідністю Пронь І.С. та голови офтальмологічної МСЕК Мартиненко М.В., були обговорені важливі питання забезпечення осіб з інвалідністю зору технічними засобами реабілітації, гранічні ціни цих засобів, оформлення ІПР та інш.
В Павлоградській ТПО УТОС проведена зустріч з представниками церкви із м. Харкова “Місія служіння незрячим” та роздані 40 продовольчих наборів.
В Криворізькій ТПО члени УТОС одержали від міськвиконкому 180 продуктових наборів.
В Нікопольській ТПО продовжилась реєстрація членів НТПО в с. Катеринівка для отримання багатоцільової грошової допомоги від УВКБ ООН, збір документів, надавались транспортні послуги для доставки членів ТПО до с. Катеринівка. Загальна кількість отримувачів грошової допомоги – 32 особи.
В Костянтинівській ТПО для 20 чл. УТОС була організована молитовна програма від Пастора Православної церкви та роздані продовольчі набори, від волонтерів 30 осіб отримали продукти харчування, миючі засоби, одяг б/у, 14 осіб одержали гуманітарну допомогу – крупи, хліб, овочі, п’яти членам УТОС надіслали поштою продуктові набори.
В Дніпродзержинській ТВПО 10 членів УТОС отримали продуктові набори від БФ “Карітас”. Були підготовлені документи та віднесені до ЦНАПУ для отримання членами організації матеріальної допомоги – 3 особам до Дня аварії на ЧАЕС, 19 членам УТОС до 9 Травня, 3 члена організації отримали матеріальну допомогу від міського голови Білоусова А.Л. до Дня аварії на ЧАЕС (по 1000 грн. кожен).
В Покровській ТПО члени УТОС отримали від магазину Maĝnatsales 3 електричні зубні щітки та іригатор, від БФ “Крапка відліку” продовольчі набори, від представників церкви – продовольчі набори та одяг, від приватної підприємиці А.Ілікевич – 10кг цукерок.
На підприємстві ДУВО “ЛУЧ” УТОС працівники продовжують отримувати гарячі обіди та гуманітарну допомогу, на ДУВП УТОС члени організації отримують продуктові набори.
Всі первинні організації проводять велику роботу по забезпеченню членів УТОС гуманітарною допомогою.
Особи з інвалідністю по зору дуже вдячні всім небайдужим людям за турботу до них в такий важкий час. Але обсяг гуманітарної допомоги значно зменшився та отримати стає її все складніше.
Три рази на тиждень працює бібліотека, постійно в телефонному режимі ведеться інформування, консультування, допомога в написанні, оформленні заяв та інших документів, моральна підтримка всіх членів УТОС, хто її потребує, продовжується допомога в евакуюванні.
Проводяться наради активу на платформі ZOOM, робота в налаштуванні телефонів, допомога та навчання в їх користуванні та багато іншого.

Василь Горбенко, голова Дніпропетровської ОО УТОС

Видача продуктових наборів на Львівщині для членів Українського товариства сліпих

Допомогу у вигляді продуктів харчування на Львівщині дали стрийські приватні підприємці  для Стрийського району, яку з радістю отримали 220 чоловік. Люди були дуже вражені та вдячні за такі якісні товари і бажали спонсорам здоров’я  та миру. Дуже багато слів подяки було зібрано у соціальних мережах та при ососбистому спілкуванні.
Видача у Стрию відбувалася  в.о. головою правління Черепання М.С., також видачу наборів  проводив Височан Ярослав представник від  УТОС   для жителів ОТГ Жидачова та Ходорова

Видача продуктових наборів та психологічне розвантаження для членів Львівської обласної організації УТОС

Великий піст – це особливий період у християнському календарі, призначений для духовного очищення, самоаналізу. У цей період кожен прагне до духовного відродження та намагається змінити на краще як своє життя, так і життя тих, хто поряд і має в цьому потребу. В переддень Великодня Управління соціального захисту Львівської міської ради надані продуктові набори, які ми активно роздаємо членам нашої організації, мешканцям міста Львова (цьогоріч це 627 пакунків). Щира подяка Управління соціального захисту Львівської міської ради (в.о.голови Олексій Неділя) за співпрацю, розуміння та допомогу, а всім – смачної паски, мирного Великодня та Перемоги.

Правильне пояснення і донесення до людей необхідної інформації про психологічне здоров’я, психологічні негаразди та їх наслідки для особистості гарантують хороший позитивний результат практичного психологічного тренінгу. Сьогодні на зустрічі психологині Алла Николюк з членами Львівської обласної організації УТОС крім іншого говорилося про стимуляцію пальців для покращення здоров’я через японський метод лікування. На практиці слухачі дізнавалися про те, що кожен палець відповідає за різні емоції, завдяки масажу покращується настрій та самопочуття. Атмосфера на зустрічі була настільки емоційною та позитивною, що принаймні одного результату – хорошого настрою  досягнуто.

Любов Кукуруза, голова Львівської ОО УТОС

Тернопільська обласна організація УТОС надає інформацію про проведену у квітні роботу

З нагоди 30-річчя від дня створення обласної організації проведено урочисті збори на яких були присутні 65 членів організації.

Вишукані кошти для потреб організації в сумі 2500 грн. Членам  5 первинних організацій надано 386 продуктових наборів та наборів індивідуальної гігієни.    Кондитерські набори одержали 10 осіб. Адресну грошову допомогу на суму 1600 грн. одержали 8 осіб. Організовано 5 культпоходів, а саме:

Тернопільський краєзнавчий музей на виставку фондових матеріалів до 80-річниці битви за Тернопіль;

Український дім на виставку «Я містом іду світанковим» з нагоди 484-річниці першої писемної згадки про Тернопіль;

Почаївський історико-художній музей на виставку робіт Анни Гилюк «Перші кроки в мистецтві»

Козівський будинок культури на виставу «Сватання на Гончарівці»; Хресну ходу вулицями Козови.

В заходах прийняли участь 54 особи.

Проведено бесіду на тему: «Наша Пасха- Христос» присутні 14 осіб та голосне читання по книзі Тосікадзе Кавагутті «Поки кава не охолоне» присутні 8 осіб, 8 оглядів матеріалів друкованих ЗМІ на яких були присутні 77 осіб.

Надано супровід 12 особам.

Допомогу в проведені дрібного квартирного ремонту надано 11 особам, а допомогу в обробці присадибних ділянок 8 членам організації.

Відвідано на дому 14 членів УТОС похилого віку та доставлено їм озвучену літературу, а в лікарні 2 осіб.

Проведено 8 концертів гуртком художньої самодіяльності ВПО УТОС.

Голова правління обласної організації УТОС, Олексій Войтович

Вітання голови ЦП УТОС В.М.Більчича з Великоднем

З Великоднем!

Сердечно вітаю вас зі світлим Христовим Воскресінням!

Великдень – це свято любові та відродження, символ нашого спасіння.

У цей день ми спільно молимо Бога наповнити наші серця благословенням та радістю, просимо Всевишнього захистити Україну та дарувати щастя та впевненість у майбутньому.

Свято Великодня спонукає кожного із нас ще раз замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої серця любов’ю і добротою, зміцнює кожного з нас духовно.

З настанням Пасхальних днів пробуджується не тільки земля, а й усі людські надії й сподівання на добру долю.

Тож нехай Світло Воскресіння Христового  надає нам  силу перебороти всі труднощі, які випали на нашу долю та непохитну віру в кращий завтрашній день!

У торжестві Великоднього вітання «Христос Воскрес!» Зичу, щоб Божа благодать ніколи не покидала ваші родини.

Нехай Господь дарує всім радість, мир та злагоду!

Христос воскрес! Воістину Воскрес!

З повагою
голова ЦП УТОС В.М.Більчич

5 травня – Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю

Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю

Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю світова спільнота відзначає щорічно 5 травня. У цей день 1992 року люди з інвалідністю з сімнадцяти країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації люди з інвалідністю. З того часу подібні заходи відбуваються кожне п’яте травня.

Цей день покликаний звернути увагу людей на проблеми, пов’язані з захистом прав людей з інвалідністю. Метою Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов’язаних з людьми, які мають інвалідність, мобілізація підтримки прав та гідності людей з інвалідністю.

За офіційними даними, в Україні проживають приблизно три мільйони людей зі статусом осіб з інвалідністю. І, на жаль, щороку їх кількість збільшується.

Люди з інвалідністю є повноцінними членами суспільства. Жахливим фактом є те, що часто їх права порушуються більше, ніж права інших людей. І ми не маємо права залишити це без уваги, адже демократичне суспільство не сприймає дискримінації за будь-якими ознаками.

Потрібно пам’ятати, що цей день є важливим не лише для людей, які мають інвалідність, але й для суспільства загалом. Адже залучення людей з інвалідністю до усіх сфер життя громади створює очевидні переваги для громадянського суспільства та стимулює його розвиток.

До Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю УТОС провів «круглий стіл»

3 травня 2024 року на передодні Міжнародного дня боротьби за права людей з інвалідністю в приміщені Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбувся Круглий стіл на тему: «Конституційні права громадян з інвалідністю, в тому числі незрячих громадян, їх забезпечення, підтримка діяльності ГОІ та їх соціальних закладів, нагальна необхідність їх подальшого функціонування».

Організатором круглого столу є Українське товариство сліпих, яке понад 90 років здійснює захист прав і законних інтересів осіб з інвалідністю по зору, сприяє реабілітації незрячих і залучає їх до праці на своїх підприємствах.

Участь у засіданні круглого столу взяли Заступник голови депутатської фракції у Верховній Раді України Політичної партії «СЛУГА НАРОДУ», Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Струневич Вадим Олегович, перший заступник голови Центрального правління Українського товариства сліпих Кіт Сергій Васильович; перший заступник голови Центрального правління Українського товариства глухих Кривко Тетяна Олександрівна, заступник голови Центрального правління Українського товариства сліпих Новосецький Михайло Миколайович,  голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Сушкевич Валерій Михайлович, голова ГО «Всеукраїнськая організація союз осіб з інвалідністю України» Назаренко Василь Васильович, голова Харківської обласної організації Українського товариства сліпих Дубов Микола Михайлович, голова Полтавської обласної організації Українського товариства сліпих Бабець Марина Леонідівна та директор Львівського УВП УТОС Стегницький Андрій Миронович.

Учасники круглого столу обговорили стан дотримання прав людей з інвалідністю в Україні, констатували звуження змісту і обсягу деяких існуючих прав як людей з інвалідністю так і їх громадських об’єднань, застерегли від прийняття нових нормативно-правових актів, які можуть порушити права осіб з інвалідністю і зашкодити діяльності їх громадських об’єднань, та заснованими ними підприємств на яких здебільшого працюють люди з  інвалідністю.

Зокрема, учасники круглого столу наполягали на відхилені Верховною Радою України законопроекту 5344-Д, просили про продовження нульової ставки ПДВ, поновлення державної інституційної фінансової підтримки та зваженого проведення реформи медико-соціальної експертизи, а також про спрощення механізму отримання компенсації за самостійно придбані технічні засоби реабілітації.

Захід транслювався на YouTube-каналі Укрінформу:

Відбувся IV Пленумі ЦП УТОС

25 квітня 2024 року відбувся IV Пленумі Центрального правління Українського товариства сліпих на якому обговорювали роботу обласних організацій, їх осередків, організацій УТОС, учбово-виробничих підприємств УТОС у 2023 році та напрямки роботи всіх структур Товариства в воєнний період 2024 року.

Доповідь Голови ЦП УТОС IV пленуму ЦП УТОС (25.04.2024)

Постанови IV Пленуму ЦП УТОС від 25 квітня 2024 року

Світлини з Полтавщини за березень 2024 року

Яскраві події Полтавської обласної організації УТОС та первинних організацій області за березень 2024 року.

  1. Протягом місяця для членів Полтавської ТПО УТОС та членів їхніх сімей проведено п’ять заходів. У тому числі 1 захід соціальної підтримки, 1 захід духовної підтримки, 3 рекреаційні сесії для дорослих.
  2. Захід соціальної підтримки «Картопля у кожен дім» відбувся за підтримки :

  1. За кошти Полтавської міської ради та Центру зайнятості надавалися послуги фізичного супроводу мешканців Полтавської ОТГ та осіб, що є ВПО.
  2. Члени Кременчуцької ТВПО УТОС, які мають першу групу інвалідності по зору, отримали продуктові набори на суму 250 грн. за кошти Кременчуцької ОТГ.
  3. Для членів Лубенської ТВПО проведено 2 заходи соціальної підтримки, під час яких члени організації отримали продуктові набори.
    Отримання продуктових наборів
  4. 20 березня 2024 року в клубі Лубенського УВП УТОС Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих проведено семінар-практикум «Тиск під контролем» в межах проекту «Криза в Украйні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського Форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (CBM).. Детальніше про цей захід читайте за цим посиланням.

Соціальна робота:

  1. Відвідування вдома – 28 осіб. Їм надано продуктові набори, які передали представники баптистів відділених.
  2. За підтримки Всеукраїнської місії служіння незрячим вирішено питання підтримки у вигляді підгузок дорослих для 1 члена організації.
  3. 3 сформовано та подано пакет документів для отримання матеріальної допомоги з фонду підтримки депутатської діяльності. Документи подані до Депутатки Полтавської міської ради Деркач О. А.
  4. Працевлаштовано 1 особу з інвалідністю першої групи по зору до Полтавської універсальної обласної наукової бібліотеки ім.. І. П. Котляревського на посаду Бібліотекаря.