В Мінінфраструктури відбулась нарада з питань доступності

16 липня 2015 року в приміщені Міністерства інфраструктури України відбулась нарада з питань доступності транспортно-дорожнього комплексу та галузі поштового зв’язку для осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення під головуванням Міністра інфраструктури Андрія Пивоварського.. В нараді взяли участь заступник Міністра інфраструктури Микола Снітко, Голова Комітету Верховної Ради з питань транспорту Ярослав Дубневич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, представники державних підприємств, що знаходяться у сфері управління Міністерства, заступник голови Центрального правління Українського товариства сліпих Олександр Осадчий, а також лідери громадських об’єднань людей з інвалідністю.

Нарада в Мінінфраструктури з питань доступності

На порядку денному стояло питання державної політики у сфері доступності об’єктів інфраструктури. У зверненні до учасників наради Андрій Пивоварський наголосив: «Я персонально розумію проблематику людей з особливими потребами, тому Міністерство зробить усе можливе, навіть в умовах обмежених фінансових можливостей, щоб такі пасажири мали повний доступ до всіх послуг транспорту».

За словами Міністра «Україна має прогресивне законодавство в частині захисту прав осіб з інвалідністю, тепер справа за його належним виконанням».

Міністр звернувся до громадських організацій з пропозицією здійснювати контроль над станом виконання планів з усунення недоліків, що мають об’єкти транспорту та поштового зв’язку. «Ми працюємо максимально прозоро. Всі фінансові плани на наступний рік розміщуються на сайті Міністерства. Я пропоную вам контролювати ще на етапі планування, які суми коштів резервуються державними підприємствами на заходи по розвитку рівного доступу до інфраструктури», – зазначив Міністр.

Крім цього Андрій Пивоварський підняв питання відповідальності за неналежне виконання нормативних актів, що регулюють права людей з інвалідністю, зокрема визначити конкретних осіб, що відповідатимуть у випадку порушень. «Частина відповідальності може бути передана місцевій владі, адже після децентралізації бюджету вони отримали додаткові кошти, які мають бути спрямовані в тому числі на покращення доступу до транспортно-дорожньої інфраструктури», – наголосив Андрій Пивоварський.

Нарада в Мінінфраструктури з питань доступності

Валерій Сушкевич: «Важлива нарада, суттєві напрацювання громадянського суспільства у сфері прав людей з інвалідністю і транспортної галузі. Нарада робоча, плідна, не формальна. Для мене особисто важливо те, що в цьому Міністерстві з’явились люди, які реально вмотивовані забезпечити доступність всіх видів транспорту для всіх громадян України. Але до досягнення рівних прав і можливостей на транспорті потрібно ще багато працювати».

Результатом наради стане підписання протоколу з переліком конкретних рішень, який буде складено після отримання пропозицій учасників (до 20 липня).

Зокрема, Державіаслужбі, Укрзалізниці, УДППЗ «Укрпошта», ДП «Київпассервіс», ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» продовжити проведення аудитів на об’єктах транспортної інфраструктури та поштового зв’язку з визначення доступності їх для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення із залученням до цієї роботи представників Департаменту безпеки на транспорті Мінінфраструктури, Укртрансінспекції, ДП «ДержавтотрансНДІпроект» та громадських організацій осіб з інвалідності.

Разом з Міністерством соціальної політики вжити заходів щодо вирішення питання щодо впровадження послуги з бронювання і придбання через інтернет проїзних квитків на залізничний транспорт за пільговою вартістю для осіб з інвалідністю та інших пільгових категорій громадян.

Розглянути можливість щодо забезпечення працівників, які задіяні безпосередньо у обслуговуванні осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, фірмовим одягом або елементами одягу яскравого кольору, який буде відрізняти їх від інших працівників і помітним для осіб з інвалідністю.

Розмістити на офіційному веб-сайті перелік номерів телефонів, які працюють цілодобово, для звернення, у разі потреби, осіб з інвалідністю щодо надання їм відповідної допомоги.

Розглянути можливість встановлення на найбільших залізничних вокзалах, центральному автовокзалі м. Києва, головпоштамтах обласних центрів України, аеровокзалах тактильних мнемосхем, а також дублювання інформації шрифтом Брайля.

Опрацювати питання щодо розробки програм навчання персоналу з обслуговування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, враховуючи різні нозології осіб з інвалідністю, із залученням фахівців ВГО «Національна Асамблея інвалідів України».

Розглянути питання щодо можливості дублювання інформації на проїзних документах шрифтом Брайля.

Розглянути питання щодо облаштування на автомобільних дорогах загального користування громадських туалетів до потреб осіб з інвалідністю на візках відповідно до вимог ДБН В.2.2-17:2006 «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».

Укртрансінспекції спільно з Мінінфраструктури, ВГО «Національна Асамблея інвалідів України» вжити заходів щодо підготовки інспекторського складу Укртрансінспекції в частині вимог законодавства з питання доступності транспортних засобів та об’єктів транспортно-дорожньої інфраструктури для осіб з інвалідністю.

Вживати заходів щодо доведення до суб’єктів господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів, інформації щодо національного законодавства в частині пільгового проїзду, доступності транспорту, об’єктів інфраструктури для осіб з інвалідністю.

Забезпечити співпрацю з громадськими організаціями інвалідів та обласними державними адміністраціями в частині популяризації питання необхідності створення умов доступності для осіб з інвалідністю в регіонах України.

Детальніше ознайомитись з проектом рішення Ви можете тут

Джерело: Національна Асамблея інвалідів України