Майбутнім офтальмологам на зустрічі з незрячими показали засоби для компенсації сліпоти

На базі Вінницького УВП УТОС пройшла зустріч з інтернами-офтальмологами з Вінницького національного медичного університету. Вони поспілкувалися із незрячими і слабозороми вінничанами.

Ініціатором заходу була Неля Кривецька, асистентка кафедри очних хвороб медуніверситету, яка вже понад 30 років працює лікарем-офтальмологом на Вінницькому учбово-виробничому підприємстві Українського товариства сліпих.

колективна фотографія

Йшлося про технічні засоби компенсації сліпоти і слабозорості. Присутнім показали спеціальні шахи і шашки, тростини, аудіоприлади, озвучені годинники, якими вони користуються. Також йшлося про шрифт Брайля для читання, ноутбуки і телефони із озвучкою, спеціальні програми тощо. Не забули й про оформлення документації, яка необхідна для видачі лікарями технічних засобів для незрячих.

— Технічні засоби видаються безкоштовно, згідно із медичною програмою реабілітації. Приміром, інвалідам першої групи надаються тростина, плеєр для відтворення звукозапису, наручний годинник з озвучкою тощо. Також слабозорим можуть знадобитися контакті лінзи, окуляри, мобільні телефони із відповідними програмами. Кошти на купівлю необхідних технічних засобів мають компенсувати органи соціального захисту населення, — сказала Неля Кривецька.

Серед гостей була 25-річна Валерія Акінча, яка проходить спеціалізацію із дитячої офтальмології.

— Буду дитячим офтальмологом. Вже після третього курсу я мріяла працювати із дітьми. Особливість цього в тому, що ми маємо пояснити батькам, що діти не винні у своїх проблемах і як їх треба вирішувати, — сказала Валерія Акінча.

За її словами, ця зустріч із незрячими є дуже важливою. Бо діти таких людей (через спадковість) нерідко все одно будуть приходити до дитячих офтальмологів.